banner39

Yalçındağ'dan TOBB Başkanı'na ziyaret

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, son günlerde toplumdaki gerginlikten ve kutuplaşmadan son derece tedirgin olduklarını belirtti.

Arşiv 25.03.2008, 21:57 25.03.2008, 21:57
Yalçındağ'dan TOBB Başkanı'na ziyaret

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti.

TOBB'un İstanbul'daki merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından açıklama yapan Yalçındağ, son günlerde toplumdaki gerginlikten ve kutuplaşmadan TÜSİAD olarak son derece tedirgin olduklarını ve üzüntü duyduklarını ifade etti.

Bu kapsamda dün bir basın bildirisi yayınladıklarını hatırlatan Yalçındağ, bildiride, bu aşamada toplumda yeniden güven telkin etmek, umut vermek ve toplumsal dayanışmayı göstermenin çok önemli olduğunu söylediklerini kaydetti.

Başta siyasi partiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine görev düştüğü düşüncesinde olduklarını dile getiren Yalçındağ, "Bu noktadan hareketle bugün TOBB'u ziyaret ettik. Bu gerginliği, demokrasiye ve hukuka güven duyarak, saygı duyarak ve ona tam sarılarak aşabiliriz inancındayız. Bu toplumsal dayanışma, diyalog, toplumsal kardeşliği gösterme, pekiştirme bunun için çaba sarf etme hepimizin görevi diye düşünüyoruz. Bu kapsamda yarın ve Perşembe günü de görüşmelerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Yalçındağ, yarın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile görüşeceklerini, işçi ve işveren sendikalarıyla da bir araya geleceklerini kaydederek, bu görüşmelerin ardından TOBB ile bir kez daha buluşacaklarını söyledi.

"Siyasi partilere mesajınız olacak mı?" şeklindeki soruyu da Yalçındağ, "Bizdeki bu dayanışma, diyalog ve kardeşlik atmosferini tabii siyasi kurumlarımızdan da bekliyoruz" diye yanıtladı.

Hisarcıklıoğlu da TÜSİAD'ın, duyduğu kaygıyı toplumla paylaştığını ve bu çerçevede aynı kaygıları görüşmede kendilerine de aktardığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, "Bu çerçevede biz de 7 meslek örgütüyle yarın kamuoyuna genel görüşlerimizi ifade edeceğiz" dedi.

Kaynak : AAYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?