banner39

Yargıtay BBP'yi incelemeye aldı

Hrant Dink cinayetinin azmettiricisinin ifadesi doğrultusunda Büyük Birlik Partisi, Yargıtay tarafından mercek altına alındı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Yargıtay BBP'yi incelemeye aldı

Yasin Hayal'in "Cezaevinde yatarken BBP'den bin YTL yardım aldım" ifadesi ile yine bu cinayetin sanıklarından Erhan Tuncel'in, Muhsin Yazıcıoğlu ve BBP Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan'ın da dahil olduğu bir fotoğraf karesinde yer alması üzerine Büyük Birlik Partisi, Yargıtay tarafından mercek altına alındı.

Dink suikastini azmettirdiği gerekçesiyle tutuklanan Yasin Hayal, savcılığa verdiği ikinci ifadede, "McDonald's'ın bombalanmasından dolayı cezaevinde yatarken BBP'den bin YTL yardım aldım" dedi. BBP Trabzon İl Başkanı Cihan, kendisiyle ilgili sözleri değerlendirirken, şunları söyledi: "Ben işadamıyım, sekiz aydır da Trabzon İl Başkanıyım. Zaman zaman muhtaç ailelere yardımda bulunurum.

Yasin Hayal'in ailesini tanımam. Ailesine üç yıl önce yardımda bulundum, ama o zaman il başkanı değildim. Bu şahsın eylemleri ile ilişkilendirilmeme üzülüyorum. Üç yıl önce ne kadar para verdim hatırlamıyorum. Yardım isteği arkadaşlarımın vasıtasıyla geldi. Ben 15 yıldır BBP'liyim."

Yasin Hayil'in sözlerine ve medyada yansıtılış biçimine BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu sert tepki göstermişti. Bu yardımın Egemen ve Cihan'ın partiyle bağlantıları olmadığı dönemde yapıldığına dikkat çeken Yazıcıoğlu "BBP'de görev almadan evvel insani olarak yaptığı yardımın BBP kasasından çıkmış, BBP'nin iradesiyle verilmiş para gibi takdim etmek infazdır. Bunları söyleyenlerle mahkemede hesaplaşacağım" demişti.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?