banner39

Yargıtay hakkında suç duyurusu

MAZLUMDER, Yargıtay bildirisi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, suç duyurusunda bulundu.

Arşiv 23.05.2008, 12:35 23.05.2008, 13:11
Yargıtay hakkında suç duyurusu

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi


İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından hazırlanan bir dilekçeyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Yargıtay hakkında suç duyurusu yapıldı.

MAZLUMDER Yargıtay Başkanlar Kurulu tarafından önceki gün yapılan bildirinin suç teşkil ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

MAZLUMDER, şikayet dilekçesinde, "henüz karara bağlanmamış iki davanın gidişatına müdahale olduğunu" gerekçe göstererek Anayasa'nın ilgili maddeleri gereği suç işlendiğini belirtti.

Dilekçe'de "Şüpheliler, söz konusu ifadelerle Anayasa Mahkemesi'ndeki adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmişlerdir. Bu ifade ve eylemleri, 5237 sayılı yasanın 288. maddesinde tanımlanmış suçun unsurlarını oluşturmuştur"

Dilekçede ayrıca halkın iradesine de hakarete varan ve halkı küçümseyen beyanlarda bulunulduğu belirtilerek suç ilgili maddelere göre suç işlendiği belirtildi.

MAZLUMDER'in şikayet dilekçesinde "5237 sayılı yasanın 257, 288 ve 301. maddelerinde tanımı yapılmış bulunan suçları işledikleri gerekçesiyle şüpheliler hakkında kamu davası açılmasını rica ederim" denildi.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?