banner39

Yargıtay'dan Gül'ün girişimine olumlu cevap

Yargıtay Başkanı Gerçeker, Devlet Bahçeli'nin önerdiği "Cumhurbaşkanı Gül Formülü"ne olumlu cevap verdi.

Arşiv 24.05.2008, 10:56 24.05.2008, 12:38
Yargıtay'dan Gül'ün girişimine olumlu cevap


Yargıtay Başkanı, sert bildirinin ardından ilgniç bir çıkış yaptı. Başkan Hasan Gerçeker, Cumhurbaşkanı Gül'ün arabuluculuğuna sıcak baktı.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Çatışmayı giderebilmek için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yürütme ve yargı erkleri başkanlarını bir araya getirsin" formülüne sıcak baktı.

Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre Yargıtay hükümetle masaya oturmaya sıcak. Gerçeker, bu yöndeki sorula şu karşılığı verdi.

GÜL FORMÜLÜ YERİNDE

Cumhurbaşkanı'nın, Adalet Bakanı'nı, hükümet yetkililerini, yargı organlarının başkanlarını, yargıyla ilgili konuları ve bu reform taslağını görüşmek üzere bir masa etrafında bir araya getirmesi, bu konuların tartışılması yerinde ve faydalı olur. Ama bu konuda henüz bir gelişme ve beni arayan kimse olmadı.

AKLI BAŞINDA OLANLAR

Aklı başında yorumlayan herkes mesajı doğru aldı. Danıştay'ın yaptığı destek açıklaması bizi yargı adına sevindirdi. Yargı ile ilgili konularda paralel düşündüğümüz, birlik beraberlik içinde olduğumuzu kamuoyuna göstermesi açısından önemli bir açıklamaydı.

DOĞRUYA DEVAM

Doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Doğru görmeseydik, zaten böyle bir açıklamayı Başkanlar Kurulu olarak oybirliği ile yapmazdık. Biz yargı adına doğru olduğuna inandıklarımızı, yargıya yakışır şekilde söyledik. Doğru bildiklerimizi söylemeye de yeri geldikçe devam ederiz.

Kaynak: Hürriyet

 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?