banner39

Yargıtay'dan şok bir karar daha

Yargıtay, İlhan Cihaner dosyası ile Dursun Çiçek dosyasının birleştirilmesine gerek olmadığına hükmetti.

Arşiv 22.06.2010, 15:44 22.06.2010, 18:05
Yargıtay'dan şok bir karar daha

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Erzurum'daki Ergenekon davasına müdahale ederek yetki gaspı yapan Yargıtay, davanın sanıklarını serbest bıraktı. Aynı Yargıtay şimdi de Islak İmza davasıyla İlhan Cihaner davasının birleştirilmesine karşı çıktı ve gerek yok dedi. 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, basına mensuplarına yaptığı açıklamada Dursun Çiçek dava dosyasının bugün Yargıtay’dan geldiğini söyledi. Bununla birlikte Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nin Cihaner dosyalarının birleştirme kararını da gönderdiğini belirten Şengün, “Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nin ‘Cihaner ile Çiçek dosyalarının birleşmesine gerek yok’ yazısı da geldi. Dosyayı incelemeden gönderilmesini istiyor. Ben Cihaner dosyasının incelenmeden gönderilmesi yönünde görüş bildirdim. Üye hakimler ise dosyayı incelemeye aldı. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin birleştirme kararını inceleyecekler." dedi.

HAFTA SONUNU KADAR KARARIN ÇIKMASI BEKLENİYOR

Yargıtay'ın "birleştirmeye gerek yok" kararı verdiği Cihaner ve Çiçek dosyalarını İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2 üye hakimi Sedat Sami Haşıoğlu ve Hasan Hüseyin Özese başkanın muhalefet şerhiyle incelemeye aldı. Mahkemenin bu hafta kararını vermesi bekleniyor.

TEKNİK TAKİBE SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Savcı Zekeriya Öz tarafından yürütülen ‘adil yargılamayı etkileme’ soruşturması kapsamında teknik takibe takılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şengün’ün, bu teknik takibi yapan yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?