banner39

'Yargıya ve orduya da operasyon yapılabilir'

İlan Selçuk, Ergenekon operasyonunun yargı ve orduyu da kapsayacak kadar büyüyeceğini öne sürdü.

Arşiv 25.03.2008, 17:31 25.03.2008, 18:22
'Yargıya ve orduya da operasyon yapılabilir'

Ergenekon operasyonu kapsamında göz altına alınan Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk, operasyon çerçevesinde açılan davanın askeri kanada da bakan tarafının olduğunu söyledi.

"BU DAVA GENİŞ ÇAPLI BİR DAVA"

Davanın ordu ve yargıyı da içine alacak kadar geniş olduğuna vurgu yapan Selçuk, "Bu dava geniş çaplı bir dava, ciheti askeriyeye yönelen bir tarafı da var. Benim kaygım şu: Türkiye'de yargının ve ordunun içine de uzanan bir operasyonun hazırlığı yapılıyor." şeklinde görüşlerini belirtti.

Göz altındayken emniyet yetkililerine verdiği ifadelerde çeteyle hiçbir ilgisi olmadığını belirten Selçuk, emniyette şunları söylediğini aktardı; "Beni fikri lider sayarak da bu sınır genişletmek isteniyorsa, konuyu emekli askerlerden muvazzaf askerlere de yansıtmak istiyorsanız bu davanın bambaşka bir siyasi amacı olduğu ortaya çıkıyor."

Selçuk, Afganistan'a asker yollaması konusunu da "Siyasal iktidar evet diyor gibi, yeşil ışık yakıyor. Genelkurmay Başkanı hayır diyor. Laik ordu, eğer bir yerde ılımlı İslam devletine dönüştürülecek bir tasfiyeye uğrarsa Amerikan planlaması da uygulanmış olur." şeklinde konuştu. Ayrıca İlhan Selçuk daha önceki açıklamalarında Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı, 'RTE' diye nitelendirirken konuşmasında 'Başbakan' ifadesini kullandı.

Kaynak: Zaman

Yorumlar (3)
semi 15 yıl önce
bu kisiyi??!! SUBHANALLAH.....
Uskudarli Yusuf TaHA 15 yıl önce
Ulkemizi karanliklara teslim etmeyecegiz.

Ordumuza, ulkemize calinmak istenen bu komployu yikacagiz.
M Taşkın 15 yıl önce
Söz konusu şahsın (darbe teşebbüscüsü vesair sıfatlarını göz ardı edersek) bu işlerle hiç bir ilgisinin olmadığı çooook açık değil mi?
Hakikaten masum bir dedecik...
Biz de inandık değil mi?
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?