banner39

YARSAV'dan Eminağaoğlu'na; sus!

Ergenekon soruşturmasında kendini kaybedercesine bağıran YARSAV Başkanı'na susma talimatı geldi.

Arşiv 18.01.2009, 10:56 18.01.2009, 14:16
YARSAV'dan Eminağaoğlu'na; sus!


Ergenekon operasyonuna sert muhalefet eden, uzatılan her mikrofona bağırarak konuşan ve kanal kanal doşan Eminağaoğlu ilk defa bir kanalın teklifini reddetti.

TRT 1'de her pazartesi akşamı yayımlanan Tayfun Talipoğlu'nun hazırlayıp sunduğu "Nasılsınız?" programında bu hafta, yargı ve hukuk konusu işleniyor.

Talipoğlu, YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nu da programa çağırmayı düşündü ve TRT Genel Müdür İbrahim Şahin ile konuştu. Şahin de "Memnuniyetle" dedi. Daha sonra Talipoğlu, Eminağaoğlu ile temasa geçti. YARSAV Başkanı da şahsen katılmak istediğini Talipoğlu'na iletti. Bana gelen bilgilere göre, konu daha sonra YARSAV'ın yönetim kuruluna gitti. Ve kurul şu ortamda başkanın programa katılmamasının daha doğru olacağı yolunda bir görüş bildirdi.

Başkan, aslında sert üslubu ile tanınan imajını da düzeltmek istediği için özellikle programa katılmak istiyordu. Ancak YARSAV Başkanı bu durum karşısında Talipoğlu'na dönerek programa katılamayacağını söyledi. Durumda haberdar olan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin gerekirse, kendisinin de devreye girebileceğini Talipoğlu'na iletti. Ancak Eminağaoğlu için karardan geriye dönüş yoktu.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?