banner39

Yaşar Nuri eşini evden attırdı!

Aldatma kavgası devam ediyor. Yaşar Nuri Öztürk karısı için mahkemeden karar çıkarttı.

Arşiv 04.04.2009, 10:24 04.04.2009, 12:58
Yaşar Nuri eşini evden attırdı!


Yaşar Nuri Öztürk, "Karım beni tehdit ediyor. Can güvenliğimden endişe ediyorum" diyerek savcılığa başvurdu. Aile mahkemesi, Hoca'nın eşi Canan Öztürk'ün evden uzaklaştırılmasına ve 6 ay süreyle yaklaşmamasına karar verdi

Yaşar Nuri Öztürk, 26 Mart'ta savcılığa başvurarak, karısının kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle eve girmesinin engellenmesini istedi. Öztürk'ün avukatı aracılığıyla yaptığı başvuruda şu detaylara yer verildi: "Müvekkilim ile eşi Canan Öztürk arasında bir süreden beri alacak-verecek meselesi nedeniyle sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar nedeniyle basında haberler çıkmış ve müvekkilim zarar görmüştür. Müvekkilim, "... git o hocaya söyle elimde belge ve bilgiler var. Eğer icra takibine başvurursanız elimdeki belgeleri basına veririm. Hoca da gününü görür" şeklindeki sözlerle eşinin tehdit ve şantajına maruz kalmaktadır. Müvekkilim, bu olaylar nedeniyle büyük elem ve kedere kapılmıştır. Aynı evde eşiyle yaşamak zorunda kaldığından bilimsel faaliyetlerini yürütemediği gibi, can güvenliğinden bile kaygı duyar hale gelmiştir. Canan Öztürk, Yaşar Nuri Öztürk'ün ziyarete gelen çocuklarını dahi evden kovmaya kalkmış. Polis çağıracağı tehdidi ile onları kapı dışarı etmiştir."

6 ay uzaklaştırma

Beykoz Aile Mahkemesi, savcılıktan gelen yazı üzerine, Canan Öztürk'ün Beykoz Paşabahçe'deki ortak konuttan uzaklaştırılmasına ve 6 ay süreyle yaklaşmasının yasaklanmasına karar verdi. Aynı kararda Canan Öztürk'ün, silah ve benzeri arazlarını zabıtaya teslim etmesine, yasaklara uymaması halinde hürriyeti bağlayıcı cezaya hükmedileceği belirtildi.

Yasa kadınlar için ama

Canan Öztürk'ün avukatı Pelin Ersan karara itiraz edeceklerini açıkladı. Canan Öztürk'ün kendi evinde kalmak istediğini belirten Ersan, "Karar kesin değil. İtiraz yolu açık. Bu yasa şiddet gören kadınlar için çıkarılmış bir yasa. Hoca bundan yararlanmak istemiş. Mahkmede resen karar vermiş. Biz hemen karşı dilekçemizi vereceğiz" diye konuştu.

Şahane yalanladı

Bu arada, Yaşar Nuri Öztürk'ün aşk yaşadığı iddia edilen danışmanı Şahane Müftüoğlu, bir televizyon programına çıkarak iddiaları yalanladı. "Tıraştayken dudaklarımı köpük yapmanı özledim" şeklinde bir mesaj atmadığını savunan Müftüoğlu, "Ben sayın genel başkanımıza mesaj göndermedim. Bu teknik olarak rahatlıkla ispat edilebilir. İsteyen mahkemeden bunu talep edebilir. Gerçekler de ortaya çıkar. Babam inşaat mühendisi ama aynı zihniyet ona pavyoncu diyerek iftirada bulunmuştu" diye konuştu. Şahane Müftüoğlu özetle şunları söyledi:

"Banyoda basıldığımız iddia edilen 24 Kasım 2006 günü parti merkezindeydim. O gün MYK toplantısı vardı. Ben de MYK üyesiyim. Ben de ordaydım. Genel Başkanın evine topluca gitmişimdir, asla yalnız değil. Büyük devlet adamı Kamran İnan, Yaşar Nuri Öztürk'ü ziyaret edeceği zaman biz de heyet olarak giderdik. 3-4 kişi giderdik. Ben de kurmay kadronun içindeydim. Ben yalnız gitmedim, gitsem de tuhaf bir durum olmazdı. Genel Başkan'ım 'Dosya getir, dosya götür' deseydi, giderdim. Bunda tuhaf bir durum olmazdı"dedi.

Kaynak: Vatan

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?