banner15

Yaşar Nuri'den şok sözler

Yaşar Nuri Öztürk, CHP lideri Baykal ile aralarında geçen ilginç diyalogları anlattı.

Yaşar Nuri'den şok sözler
HYP Genel Başkanı Öztürk, Referans Gazetesi’nden Nuray Başaran’ın sorularını cevapladı. CHP ve Deniz Baykal hakkındaki sorulara ayrıntılı cevaplar veren Öztürk, partide kendisine adım attırılmadığını dile getirdi.
CHP’den ayrıldıktan sonra Halkın Yükselişi Partisi’ni (HYP) kuran İstanbul Milletvekili Yaşar Nuri Öztürk, eski lideri Deniz Baykal hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce, CHP’nin 3 Kasım 2002’de aldığı yüzde 18’lik oyun yüzde 10’unun kendisine verildiğini savunan Öztürk, bu kez Baykal’ın iktidar olamamasına sevindiğini iddia etti. Öztürk, “Adama (Baykal) siyaset yapalım, dedim. ‘Bu netameli dönemde acele etmeyelim. Allah bizi korudu, iktidar yapmadı. Bunlar (AK Parti) yandı. Bunlar yansın, biz biraz keyif yapalım.’ dedi.” şeklinde konuştu.

Baykal’ın en yakınındaki üç adamdan biri olduğunu ifade eden Öztürk, buna rağmen kendisine ‘Karadeniz fıkraları’ anlattırmaya kalktığını söyledi. Öztürk, “Fıkra dışında ciddi hiçbir siyaset konuşmadınız mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Hayır, ne zaman ki, ‘Biz artık işimize geçelim sayın genel başkan, tamam seçim oldu, şöyle oldu, böyle oldu artık işimizi yapalım. Ben Ankara’ya poker oynamaya gelmedim.

Akşam sofralarında kafa çekmeye gelmedim. Çünkü kafa çekmek gibi bir âdetim yok. Poker de oynamayacağıma göre, niye geldim ben buraya? Buraya geldim ki, hizmet edeceğiz.’ dedim. Dedi ki, ‘Bu netameli devrede acele etmeyelim. Allah bizi korudu, iktidar yapmadı. Bunlar yandı. Bunlar yansın, biz biraz keyif yapalım.’ Aynen böyle dedi. Benim orada sıtkım sıyrıldı. Daha söyleyeceklerim var; ama siyaset meydanlarına indiğimiz zaman söyleyeceklerim var. Şimdi bu kadarını söyleyeceğim. Ben ondan sonra baktım ki, bu adamın Türkiye’yi yönetmek üzere bir niyeti yok bir defa. Bu, protokolde yerini almak. Kasası trilyonlarla dolu bir partinin başında olmak, her gün demeçler vermek ve protokolde en iyi yerlerden birinde olmak ki, orada zaten anamuhalefet olarak yerini almış durumda. Bunun başka bir kaygısı yok. Bu, milli tembel. Bu kanaate vardım.” Baykal’ın muhafetteki samimiyetine de inanmadığını anlatan Öztürk, Baykal’ın Tayyip Erdoğan ile başbakan olmadan önce anlaştığını ileri sürdü:

“Baykal şuna cevap versin, Recep Tayyip ile daha başbakan olmadan İstanbul’da, yalılarda, orada burada beraber olduğu zaman neleri konuştu?.. Neleri konuştu da 3,5-4 yıldır anamuhalefet partisi yerine ana muvafakat partiliği yaptı?.. Siz bilir misiniz ki her AKP’linin evinde 24 saat Deniz Baykal’a dua ediliyor. Bunu kendileri itiraf ediyorlar: Allah başımızdan eksik etmesin diye.”
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48