banner39

Yatırım Konseyindeki 17 dev

Yatırım Danışma Konseyi toplantısının bu yılki katılımcı çehresi önceki yıllara göre dikkate değer bir değişim içinde.

Arşiv 10.06.2010, 16:34 10.06.2010, 16:34
Yatırım Konseyindeki 17 dev

 

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Bu sene 6. kez  gerçekleştirilen  Türkiye Yatırım Danışma Konseyi toplantısında Adobe Systems, Coca-Cola Company, Deutsche Bank, Huawei Technologies, Jain Irrigation Systems, Kraft Foods, Li&Fung, Ogilvy&Mather, UPS, Vodafone Group gibi uluslararası şirketler ilk kez temsil edildi. 

     Yeni konsey üyeleri arasında içecekten, tarım ve sulamaya, gıdadan, lojistik ve taşımacılığa 12 sektör dağılımı gözlenirken, Ford, Toyota, Hyundai gibi daha önceki toplantılarda yer alan otomotiv şirketlerinin yokluğu ise dikkati çekti.

     Bu arada, katılımcı uluslararası şirket sayısı başlangıçta 18 olarak belirtilirken, Teleperformance EMEA Bölge Başkanı Norberto Varas'ın rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadığı, bu nedenle 17 şirketin yer aldığı bildirildi.

     Şirketlerin ülkeler bazında dağılımına bakıldığında ise ABD merkezli 7 şirkete karşılık, İtalya'dan 3, Almanya ve İngiltere'den birer şirketin üst düzey yöneticisi Konsey toplantısında hazır bulunurken, Kuveyt, Çin, Hindistan, Hong-Kong ve Japonya'dan da şirket yöneticileri bulunuyor.

     Türkiye Yatırım Danışma Konseyi toplantısına çok uluslu şirketlerden 2'i başkan, 6 üst yönetici (CEO) seviyesinde temsil edilirken, diğerlerinden başkan yardımcısı, bölge başkanı ve direktörler seviyesinde katılım oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?