Yayıncılar meselelerini konuşuyor

Yayınevi sahipleri ve yöneticileri, ESKADER'deki "Babıâli toplantıları"nda sorunlarını masaya yatırıyor.

Yayıncılar meselelerini konuşuyor


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

ESKADER (Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) tarafından düzenlenen “Babıâli toplantıları”nda “yayıncılar” konuşuyor.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin düzenlediği, 13 Mayıs Perşembe günü 11. Babıâli Sohbetleri’nde, Türkiye’de kültür dünyasının neredeyse her zaman gündeminde yer alan “yayıncılık” bu hafta ele alınıyor.

Ülkemizde yayıncılığın karşılaştığı meseleler masaya yatırılıyor. “Yayıncılar Meselelerini Konuşuyor” başlıklı programda, yayınevi sahipleri ve yöneticileri, karşılaştıkları zorlukları ve yaşadıkları sıkıntıları anlatıyorlar.

Fuarcılık, korsan yayın, telif meseleleri kitap satışları gibi konuların tartışılacağı toplantıda çözüm yolları da aranması öngörülüyor.

Yayıncılar, toplantıda İstanbul’un iki önemli fuarı olan TÜYAP Kitap Fuarı ile Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl Beyazıt Meydanı’na taşınacak olan Sultanahmet Kültür Fuarı’nın durumları hakkında da görüşlerini dile getiriyorlar.

Program 13 Mayıs Perşembe günü saat:18.00’de Cağaloğlu Alayköşkü Caddesi, No. 11 adresindeki Kitap Kahve’de gerçekleşiyor.

Programla ilgili olarak 0 (212) 5112323 numaralı telefondan veya www.sanatalemi.net sitesinden detaylı bilgi alınabiliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 02:28
banner53
YORUM EKLE

banner39