banner39

Yaz gelmiyor, yağmur geliyor...

Hava sıcaklığı, ülke genelinde 3 ile 5 derece azalacak...

Arşiv 08.04.2009, 11:56 08.04.2009, 14:27
Yaz gelmiyor, yağmur geliyor...


Hava sıcaklığı, ülke genelinde 3 ile 5 derece azalırken, ülke genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Hava sıcaklığı,ülke genelinde 3 ila 5 derece azalırken, ülkenin genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Afyon, Denizli ve Uşak) ile Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar ise,genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla ülkemizin kuzeybatı bölgelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Meteoroloji,Sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Afyon, Denizli ve Uşak) ile Akdeniz'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

Uzmanlar,Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Marmara: Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Kocaeli çevrelerinde sis görülecek.

Ege: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile öğle saatlerinden sonra Afyon, Denizli ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin Konya çevrelerinde sis görülecek.

Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğusunun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?