banner39

Yazıcıoğlu'ndan Bakan'a suikast ihbarı

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, dün İçişleri Bakanlığı'na geldi ve aldığı suikast duyumlarını Bakan Atalay'a iletti

Arşiv 24.05.2008, 15:00 24.05.2008, 18:11
Yazıcıoğlu'ndan Bakan'a suikast ihbarı

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanlığı dün çok ilginç ziyaretçiler ağırladı. Bunlardan biri BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu diğeri ise Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Taraf Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan'dı. Muhsin Yazıcıoğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ı ziyaret etmesinin sebebini 'suikast ihbarı' olarak açıkladı.

Yazıcıoğlu, Türkiye'de gerilen ortamın suikastlere ve provokasyonlara zemin hazırladığını belirterek "bu konuda duyumlarımızı aktarmaya geldik" dedi. Muhsin Yazıcıoğlu, bunun haricinde herhangi bir açıklama yapmadı.

Görüşmede, Yazıcıoğlu'nun çeşitli kaynaklar vasıtasıyla edindiği ve büyük bir provokasyona yol açacak önemli bir suikasti haber verdiği düşünülüyor.

Ya da akla gelen bir diğer ihtimal ise daha önce Trabzon ve Sakarya'daki gelişmelere benzer bir gelişmeyi haber vererek, önlem alınmasını istediği.

Trabzon'da Hrant Dink cinayetine karışan Erhan Tuncel'in, Trabzon Alperen Ocağı'na sık sık gidip geldiği ortaya çıkmıştı. Sakarya'da geçtiğimiz haftalarda yaşanan DTP'lileri linç girişimini de Alperen Ocakları'na gidip gelen bir grubun yönlendirdiği iddia edilmişti. Yazıcıoğlu'nun, olası böyle bir gelişmeyi haberdar ettiği tahmin ediliyor.

Bu arada, Trabzon ve Sakarya'daki olaylarla ilgili olarak en sert yayını yapan Taraf Gazetesi'nin yazarlarından Etyen Mahçupyan'ın, Yazıcıoğlu, Atalay ile görüşmeye girerken, bakanın odasından çıkması soru işaretleri doğurdu. Mahçupyan, bakan Atalay ile hangi konuyu görüştüğünü açıklamadı.

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?