banner39

Yazıcıoğlu'ndan suikast iddiasına yalanlama

Yazıcıoğlu, bakanla görüşmesi sırasında "suikast" kelimesi kullanmadığını söyledi.

Arşiv 24.05.2008, 18:18 24.05.2008, 18:18
Yazıcıoğlu'ndan suikast iddiasına yalanlama

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile yaptığı görüşmede, üniversiteler ve bazı şehirlerde meydana gelen provokatif olaylarla ilgili endişelerini aktardığını, ancak kesinlikle "suikast" kelimesi kullanmadığını söyledi.

Yazıcıoğlu, partiye katılımlar dolayısıyla BBP Antalya İl Başkanlığının düzenlediği törende, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yazıcıoğlu, "İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a ziyaretiniz sırasında Türkiye'nin çatışma ortamına girdiğini, bu ortamda özellikle hükümete yönelik suikastın olabileceğini söylediğiniz belirtiliyor? Böyle bir beklenti içinde misiniz?" sorusu üzerine, İçişleri Bakanı Atalay ile "bir süredir üniversitelerde ve bazı şehirlerde görülen provokatif olaylarla ilgili" görüştüğünü söyledi.

Yazıcıoğlu, "Karşılaştığımız provokatif olaylar dolayısıyla görüşlerimi, bilgilerimi paylaştım. Türkiye'de kurumlar arası güvensizlik ortamı oluştuğunda provokasyonun daha da kolay yapıldığını belirterek, bu hususlardaki görüşlerimi paylaştım" dedi.

Yazıcıoğlu, görüşme sırasında "suikast" kelimesi kullanmadığını belirtti.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
Bekir Çay 13 yıl önce
Ülkücü hareketin yaşayan efsane lideri; hep doğruları yapmış ve doğrulardan yana olmuştur. 30 yıldır tanırım hiçbir zaman yanlışı olmamıştır.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?