banner39

YÇS başvuruları başladı

Yurtdışında çalışanların çocukları için Yükseköğretime Giriş Sınavı'na başvurular, 6 – 24 Nisan 2009 tarihlerinde yapılacak.

Arşiv 07.04.2009, 16:15 07.04.2009, 16:16
YÇS başvuruları başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi


Sınav, 5 Temmuz 2009 tarihinde Türkiye'de Ankara ve Almanya'da Köln şehirlerinde yapılacak. Sınavda YÖK tarafından 1500 kişilik kontenjana öğrenci seçilecek.

Anne veya babası, işi veya görevi nedeniyle yurt dışında bulunduğu sırada, lise öğrenimlerinin en az son üç yılını bu ülkelerin lise veya dengi meslek okullarında yapan öğrenciler için yapılacak olan sınava başvuru koşulları, 2009 YÇS kılavuzunda yer alıyor.

Sınav, 5 Temmuz 2009 tarihinde Türkiye'de Ankara ve Almanya'da Köln şehirlerinde yapılacak. Sınavda YÖK tarafından 1500 kişilik kontenjana öğrenci seçilecek programlar şöyle:

Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya, Coğrafya Öğretmenliği, İlahiyat, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Alman Dili ve Edebiyatı, Almanca Öğretmenliği, Fransız Dili ve Edebiyatı, Fransızca Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Konaklama İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği, Radyo, Sinema ve Televizyon , Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sosyoloji, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Bankacılık ve Finans, Mütercim - Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otelcilik.

Sınavla ilgili Kılavuz ve 2009 YÇS Aday Bilgi Formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?