banner39

Yedi ayrı kazı: Ergenekon cephanelikleri aranıyor

Ankara Gölbaşı'nda bulunan silahların ardında yedi kazı çalışması daha başladı.

Arşiv 09.01.2009, 15:14 09.01.2009, 17:49
Yedi ayrı kazı: Ergenekon cephanelikleri aranıyor


 

Dünya Bülteni/  Haber Merkezi

'Ergenekon'' soruşturması kapsamında, altısı Ankara, bi re Hatay olmak üzere yedi ayrı bölgede daha kazı başlatıldı. Kazı yapılan yerler, Atatürk Orman Çiftliği, AK Parti Genel Merkez Binası karşısındaki Saklı Bahçe adlı park alanı, Emek ve Beştepe`de de Şahin`in krokisindeki bilgiler doğrultusunda, kazılar sürüyor. Bala, Mamak'ta yapılması planlana kazılar ise yarın sabaha ertelendi.

Kazı yapılan yerlerden biri, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde Atatürk evine yakın bir bölge.

AK Parti Genel Merkez Binası'na 150 metre mesafedeki Saklı Bahçe adlı park alanında da Ergenekon kazısı başlarken, bölgeye çok sayıda olay yeri inceleme ekibi ve bomba uzmanı sevk edildi. Başbakanlık koruma polisleri de olay yerine gelerek aramalar hakkında bilgi aldı. Başbakan Erdoğan'ın da parti merkezinde olduğu ve çalışmalarına devam ettiği ifade bildiriliyor.

Ankara`da Saklıbahçe dışında, Atatürk Orman Çiftliği, Emek ve Beştepe`de de, Şahin`in krokisindeki bilgiler doğrultusunda, kazılar sürüyor. Bala, Mamak'ta ise yarın yapılacak.

HATAY'DA KAZI

Bu arada Hatay'ın Kumlu ilçesine bağlı Muharremli köyünde de bir vatandaşa ait arazide kazı yapılıyor.  Dört ağacın altında yaklaşık 30 metrekarelik alanda yürütülen kazıda, bir iş makinası ve bir kepçe bulunuyor. Yaklaşık 30-40 kişilik ekiple yürütülen operasyona ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekipler ile Kumlu kaymakamlığı ve savcılık nezaret ediyor.

Yorumlar (1)
Ömer Kaya 14 yıl önce
LAW silahı, Plastik patlayıcılar,TNT patlayıcılar genelde PKK tarafından kullanılmaktadır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?