Yedi saat ağaçta mahsur kaldılar

Antalya'da sele kapıldıktan sonra bir ağaca sarılan iki kişi tam yedi saat sonra kurtarılabildi.

Yedi saat ağaçta mahsur kaldılar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Antalya’da otomobilleriyle sele kapılan ve bir ağaca tırmanarak 7 saat yardım bekleyen iki kişiye sahil güvenlikten önce bot kiralayan yakınları ulaştı. Selzedelerden biri kurtarıldı, diğer ise bulunamadı.

 

Antalya-Manavgat karayolunun Abdurrahmanlar mevkisinde yol, şiddetli yağış nedeniyle üç derenin taşması sonucu trafiğe kapatıldı. Bu sırada sürüklenen otomobildeki Ali Rıza Türktaş ve Mustafa Dolapçıkendi imkanlarıyla araçtan çıkarak bir ağaca tırmandı. Bulundukları bölgenin üzerinde enerji nakil hattı olması nedeniyle helikopterle ulaşılamayan iki kişiye, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’na ait botlarla yanaşılmaya çalışıldı. Ancak botlar alabora oldu. Alanya'dan gelen arkadaşları tarafından kiralanan bir bot ve iş makineleriyle 7 saatlik bir bekleyişin ardından ulaşılan Ali Rıza Türktaş, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ağaçta olmadığı görülen Mustafa Dolapçı ise halen aranıyor. 

'DONUYORUM'

Mustafa Dolapçı'nın yengesi Münevver Dolapçı, Ali Rıza Türktaş'ın kurtarıldığı sırada şokta olduğunu ve ''donuyorum'' dediğini söyledi. Bu arada Dolapçı'nın yakınları, alkış tutarak yetkilileri protesto etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2010, 10:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35