banner15

Yemek yoksa laptop da yok

New York'ta ücretsiz internet imkanı sağlayan kafeler isyan bayrağı açtı.

Yemek yoksa laptop da yok

Mobil hayatın en büyük keyiflerinden biri isteğiniz bir kafeye gidip mis gibi kokan bir fincan kahve eşliğinde laptop internette dolaşmak, iş yapmak, yapmaktı.

Küresel kriz zevkleri de baltaladı. New York'un vazgeçilmezi wi-fi'li kafeler yavaş yavaş isyan bayrağı çekmeye başladı.

Nerdeyse bütün günü sadece bir fincan kahve ile geçiren müşterileri yüzünden para kazanmakta sıkıntı yaşayan işletmeler yeni yöntemler geliştirmeye başladılar.

Bazıları yazılı uyarılar asarken "Sevgili müşteri senin bu kadar uzun zamanı burada geçirmen bizi endişelendiriyor. Dışarıda yemek yemek isteyenler var. Bunun için oturmaları gerekiyor" gibi.

Bu rica Brooklyn'deNaider's isimli kahve dükkanında asılı. Dükkan sahibi Janice Pullicino aslında insanların gelip bilgisayarlarıyla zaman geçirmelerini yerleşmiş çok hoş bir gelenek olduğunu söylüyor.

Kendisinin de daha önce bilgisayar işinde olduğunu söyleyen Pullicino teknolojiyi sevdiğini fakat krizin her şeyi zorlaştırdığını belirtiyor. Hem maliyetlerin karşılanamadığını, hem de artan elektrik faturasına gerekçe olarak gösteriyor.

Pullicino'nu tek değil bazı kafeler hafta içi 11 ile 14 hafta sonu 10 ile 15 saatleri arasında lap toplu müşteri kabul etmezken bazıları da laptop kullanıcıları için ayrı bir alan oluşturmuş. Bu sayede yemek yemek isteyen müşterilere de yer kalmasını sağlamışlar. Bazı yerler ise Cuma ve Cumartesi günleri lap topu yasaklamış.

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2009, 02:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35