banner15

Yeni av sezonu açılıyor

Yeni av sezonu 15 Ağustos 2009 Cumartesi günü başlıyor.

Yeni av sezonu açılıyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Erzincan Avcılar Atıcılar Ve Balıkçılar İhtisas Spor Kulübü Başkanı Yaşar Baş; "Birinci grup av kuşlarından olan bıldırcın üvey ve tahtalı güvercin avı 15 Ağustos 2009 (yarın)Cumartesi günü başlayacak 24 Ocak 2010 tarihinde sona erecek.

Yarın başlayacak olan yeni av sezonu ile ilgili açıklama yapan Erzincan Avcılar Atıcılar Ve Balıkçılar İhtisas Spor Kulübü Başkanı Yaşar Baş, avcılara kaçak av yapmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Erzincan Avcılar Atıcılar ve Balıkçılar İhtisas Spor Kulübü Başkanı Yaşar Baş, başlayacak olan av sezonu ile ilgili kazasız belasız bir sezon geçirilmesi dileklerinde bulundu.

2 grup av hayvanlarından olan kınalı keklik tavşan sansar tilki avı 10 Ekim 2009 tarihinde başlayıp 24 Ocak 2010 tarihinde sona erecek.

Üyelerimizin avlanırken bir karışıklığa meydan vermemeleri için bu tarihlere dikkat etmeleri gerekmektedir her avcı avlanma pulun alırken avlanma haritasını ve kitapçığını da beraberinde kendilerine vermekteyiz.

Avlanma pulu alacak üyelerimizin kulübümüze başvurmaları ve kamu görevlisi olan avcılarımızın da kimlik fotokopisiyle avlanma pullarını kulübümüzden temin edebileceklerdir. Avlanma pulu bedeli il geneli 45 TL ülke geneli 85 TL'dir 4915 sayılı kara avcılığı kanunun ilgili yönetmeliği gereği çevre orman il müdürlüğü ile yapılan protokol gereği avlanma pullarını aynı rakama vermekteyiz ancak protokol gereği pul bedellerinin bir kısmı kulübümüze kalmaktadır kulübümüzün menfaati için tüm üye ve kamu görevlisi avcılarımızın hassasiyet göstermelerini istiyoruz.

Özellikle avlanacak üyelerimizin ekili alanlara girmemeleri köpeklerini sokmamaları konusunda hassasiyet göstermelerine ve avlanma zamanlarına ve limitlerine dikkat etmelerini, özellikle anız yakan ve belgesiz avlananları ilgili güvenlik kurumlarına bildirmeleri doğanın sigortası diye tabir edilen avcılarımızın doğada ki olumlu ve olumsuz olaylara görme imkanının daha fazla olduğu ve bir çok anız yakma ve yangın olayını önlediği geçmiş yıllarda örnekleri mevcuttur. Bu vesile ile üyelerimize bu av sezonunda kazasız belasız ve kurallara uyarak bir av sezonu geçirmelerini temenni ederim" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 13:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35