banner39

Yeni Ergenekon evi Antalya'da bulundu!

Antalya'da polisin bir hırsızlık olayına müdahale ederken bulduğu cephanelik evin sahibi A.S., eski Özal Harekatçı çıktı. A.S'nin Veli küçükle bağlantılı olduğu anlaşıldı.

Arşiv 27.05.2008, 16:10 27.05.2008, 16:12
Yeni Ergenekon evi Antalya'da bulundu!

 

Antalya'da hırsızlık ihbarıyla gelinen evde ortaya çıkan el bombaları ve mühimmatın sahibi A.S'nin Özel Harekat Polisi olduğu ve kısa bir süre önce yasadışı bazı şahıslarla ilişkisi olduğu iddiasıyla teşkilattan atıldığı öne sürüldü.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, A.S'nin evinde yapılan aramada el bombalarının dışında çok sayıda doküman da ele geçirildiği ve Ergenekon çetesi olarak bilinen kişilerle bağlantısı olduğu yönünde bir takım bilgi ve bulgulara rastlandığı belirtildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyal, Almanya'da bulunan A.S'nin yakalanması ve Türkiye'ye iadesini talep etti.

ERGENEKON BAĞLANTISI

Tesadüfen ortaya çıkan ve üç el bombası ve 250'nin üzerinde Kaleşnikof, tabanca, tüfek mermisi gibi malzemelerin bulunduğu evle ilgili soruşturmaya Ankara'dan gelen Terörle Mücadele Birimi'nden bir ekibin el koyduğu öğrenildi.

Emniyet kaynakları, özel harekatçı polis A.S'nin evinde ele geçirilen dokümanlarda yapılan incelemelerde, "Almanya'da birçok toplantı ve gösteriyi organize ettiği ve Türkiye'den başta Veli Küçük olmak üzere birçok kişiyle bağlantısı olduğu bilgisine" ulaştıklarını söyledi. A.S'nin Türkiye'de kaldığı süreler içinde sık sık İstanbul ve Ankara'ya gittiğini, birçok ilde düzenlenen cumhuriyet mitinglerini organize ettiğini tespit eden polisin, 'Ergenekon' davası ve Ümraniye'de yakalanan el bombaları ile ilişkisi üzerinde de durulduğu belirtiliyor.

Halen Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu süren A.S'nin 16 yaşındaki kızı M.S'nin verdiği bilgiler doğrultusunda üç kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

İADE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla, Almanya'da bulunduğu öne sürülen cephanelik evin sahibi A.S'nin yakalanması ve Türkiye'ye iadesi için çalışmalara başladı. A.S ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir dosyanın, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Almanya'daki ilgili mercilere gönderildiği öğrenildi. A.S'nin kısa bir süre önce Türkiye'den çıkış yaptığını belirleyen polis, daha önceki giriş ve çıkışlarını da belirlemeye çalışıyor.

Kaynak: Taraf Gazetesi

 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?