banner39

banner35

Yeni sıcak hava dalgası geliyor

Meteoroloji, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklı yağış beklendiğini bildirdi.

Arşiv 10.04.2010, 09:28 10.04.2010, 09:28
Yeni sıcak hava dalgası geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, iç ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla iç ve doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle olacak;

MARMARA: Genellikle parçalı bulutlu, zamanla bölgenin kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas ile sabah saatlerinde Çankırı ve Yozgat ile Ankara'nın kuzey çevreleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI VE ORTA KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, Sinop ile sabah saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

 

 

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?