banner39

Yerel TV sahibinden benzinli eylem

ART Televizyonu sahibi Mesut Keskin, yayınların belediye tarafından kesildiğini öne sürerek, canlı yayın aracını yakmak istedi.

Arşiv 02.10.2009, 18:21 02.10.2009, 18:21
Yerel TV sahibinden benzinli eylem

UŞAK´ta yerel olarak yayın yapan ART (Abim Radyo Televizyon) Televizyonu sahibi Mesut Keskin, yayınların belediye tarafından kesildiğini öne sürerek, canlı yayın aracını belediye önüne çekti ve MHP´li Belediye Başkanı Ali Erdoğan açıklama yapmadığı takdirde aracı benzinle yakacağını söyledi. Kamera ve televizyonları parçaladı.

Uşak Belediyesi´nin önü, yayın hayatını sürdüren ART Televizyonu sahibi Mesut Keskin´in eylemine sahne oldu. Yayınının Uşak Belediyesi tarafından sabah saatlerinde kapatıldığını iddia eden Keskin, Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile görüşmek istedi. Görüşmeden olumlu yanıt alamayan Keskin, televizyonuna ait canlı yayın aracının üstüne çıkarak, yanında getirdiği bir bidon benzinle aracı yakacağını söyledi. Dakikalar geçmesine rağmen Başkan Erdoğan ve yardımcılarının hiç birisinden cevap alamayan Keskin, eylemine televizyonları parçalayarak başladı. Ardından kameraları da kırmaya devam eden Keskin, son olarak aracı yakacağını belirtirken olay yerine gelen emniyet güçleri, 112 acil servisi ve itfaiye tedbir aldı. Emniyet güçleri güvenlik kordonu oluşturirken, vatandaşlar Keskin´in eylemine destek verdi. Polis, Keskin´in bir anlık dikkatsizliğinden faydalanarak benzin bidonunu elinden aldı. Mesut Keskin gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü.

YANINDA OLMAYANLARA ANTİ DEMOKRATİK YAKLAŞIYORLAR

Eylem esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Keskin, Uşak Belediyesi´nin yanında olmayan ve destekleyici haber yapmayan basın kuruluşlarına anti demokratik yaklaştığını savundu. Bu yaklaşıma son olarak kendi televizyonunun yayınının kanun dışı olarak kapatılması ile devam edildiğini ileri süren Keskin, ``Biz bütün yerel televizyonlar olarak aynı vericiden yayın yapmaktayız. Bizlerde daha önce vericilerin anahtarı bulunuyordu. Fakat iki hafta önce bizden anahtarları aldılar. Dün akşam belediyenin çöpleri ile ilgili olumsuz haber yapmamızın ardından sabah saatlerinde yayınımızın kesildiğini gördük. Bu çağ dışı yaklaşım neticesinde yayınımızın belediye tarafından kesilemeyeceğini belirtmek amacı ile Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile görüşmek istedim. Fakat kendisi benimle görüşmek istemedi. Ben de bu şekilde eylem gerçekleştirdim. Televizyonların kapatılması yasalar ile belirtilirken Uşak Belediyesi´nin yaptığı yasa dışıdır'' dedi.

Keskin, Uşak´ta üç yerel televizyonu olduğunu ve yalnızca ART´nin yayının kesildiğini belirterek, ``Başkan yanlış yapıyor. Belediye başkanı gelsin bunu buradaki halkın önünde söylesin. Ben senin yayınını kesiyorum seni burada yaşatmayacağım desin. Belediye Başkanı ekran karartamaz. RTÜK bile kesmiyor belediye başkanı kesiyor'' diye konuştu.

Eylemin ardından Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise makamına çıkarak açıklam almak isteyen gazetecileri kabul etmedi. Belediyeden de konu ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.


Kaynak: Hürriyet

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?