Yeşiller de 'Yeşil sermaye'ye göz dikti!

Yeşiller eş başkanı, ABD'lilerin yaptığı gibi Berlin'de de İslam ekonomik zirvesi istedi.

Yeşiller de 'Yeşil sermaye'ye göz dikti!

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’nın Yeşiller Partisi eş başkanı Cem Özdemir, 40 İslam ülkesinden temsilcilerin katıldığı Ekonomi konferansı dolayısıyla gittiği Waşington’da, Alman haber kanalı n-tv’ye verdiği mülakatta Berlin’de global bir İslam Konferansı yapılması gerektiğini söyledi.

Alman haber kanalı n-tv’nin sorularını cevaplayan Özdemir, ABD’de İslam ülke temsilcileriyle Amerikalıları biraraya getiren ekonomi konferansına benzer bir organizenin Avrupa’da da, ya da Almanya’da Berlin’de de yapılabileceğini, böylece İslam ülkeleriyle Avrupa arasında ekonomik ve siyasi ilişkilerin geliştirilebileceğini belirtti. İslam dünyasındaki insanlarla daha fazla diyaloğun gerekli olduğunu ifade eden Özdemir, Obama’nın bunu yaptığını ve kendisinin bunu çok iyi bulduğunu kaydetti. Bu diyaloğun sadece ABD için değil bütün batı dünyası için önemli olduğunu ekledi.

Almanya’nın ilk Türk bakanı Aygül Özkan’ın haç ve başörtüsü yasağı konusundaki söyledikleri hakkında yöneltilen soruya cevaben Cem Özdemir, Almanya’da yapılması gereken daha öncelikli konular olduğunu, bunlardan en önemlisinin de eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması gerektiğini ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 18:00
banner53
YORUM EKLE

banner39