banner39

'Yetim Destekleme Merkezi' açıldı

Dünyanın değişik noktalarında hayat mücadelesi veren yetimlere gelir sağlamak amacıyla kurulan "Yetim Destekleme Merkezi" açıldı.

Arşiv 22.02.2008, 16:58 22.02.2008, 18:44
'Yetim Destekleme Merkezi' açıldı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafında Fatih'de açılan merkezde; Filistinli, Cibutili, Endonezyalı ve Türkiyeli gönüllü bayanların yaptıkları birbirinden güzel, el emeği göz nuru ürünler yetimler için satıldı. Merkezin açılışı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım katılımıyla gerçekleştirildi.Hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ve insanların ihtiyaçlarını gidermeyi görev bilen İHH İnsani Yardım Vakfı, farklı bir uygulamaya daha imza attı. Ümraniye'de açtığı "Hayır Mağazası'yla" ihtiyaç sahiplerinin giyecek ihtiyaçlarını karşılayan İHH, Fatih'teki binasında da "Yetim Destekleme Merkezi" açtı.

AÇILIŞI MUSTAFA DEMİR YAPTI

Söz konusu merkezin açılışı; Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'ın katılımıyla yapıldı. Açılış kurdelesini Başkan Demir, İHH Genel Başkanı Bülent Yılıdırım'la birlikte kesti. Gönüllülerin katkılarıyla hayat bulan merkezde birbirinden güzel, el emeği göz nuru ürünler satışa sunuldu. Yetim Destekleme Merkezi'ni dolaşan ve ürünleri inceleyen Mustafa Demir, Filistinli yetimler için alış verişte yaptı ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

YÖRESEL YİYECEK VE GİYECEKLER

Farklı illerden gönüllülerin ürettikleri; tarhana, salça, turşu, zeytin gibi yöresel yiyecekler, atölyelerden yapılmış; boyama ürünler, tablolar ve takılar ile Cibutili, Endonezyalı ve Filistinli bayanların üretmiş oluğu el emeği göz nuru ürünlerin satışında elde edilecek gelirler her ay farklı bir bölgeye gönderilecek.İLK GELİR GAZZE'YE

Yetim Destekleme Merkezi'nde özellikle Filistinli bayanların yapmış oldukları el ürünleri ve Filistin'de gelen zeytinyağı, sabun ve bal da devamlı olarak bulundurulacak. Buradan elde edilecek gelir ilk olarak Filistin'e gönderilecek. İHH'nın başlatmış olduğu "Şifahen Değil Acilen Filistin'e Yardım Lazım" kampanyası çerçevesinde abluka ve ambargo altındaki Gazze'ye gönderilmesi planlanan gelirlerle Filistinlilerin yüzlerinin güldürülmesi hedefleniyor.

 


 

Yorumlar (1)
hatice 15 yıl önce
Hayırlı olsun.Allah başarılarınızın devamını versin,inşallah.Allah yar ve yardımcınız olsun.Dualarımız sizinle
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?