banner39

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde taşlı kavga

YTÜ'de ideolojik açıdan farklı gruplar arasında kavga çıktı.

Arşiv 03.04.2009, 17:15 03.04.2009, 17:15
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde taşlı kavga

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İşçi Partili ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri ile Devrimci Demokrat Yurtsever üyesi öğrenciler arasında kavga çıktı.Çıkan olaylarda çok sayıda öğrenci yaralandı.

Ünivertisede önlem alan polis, bir birlerine taş atan öğrencileri gaz bombası atarak müdahale etti. Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki gerginlik sürüyor.

Kaynak: Ajanslar


banner53
Yorumlar (2)
ahmet 12 yıl önce
Bir grup Atatürkçü öğrencinin stand açıp bildiri dağıtmasını sindiremeyen solculuk adı altında kürtçülük yapan grubun Atatürkçü öğrencilere soda şişesi, taş,demir sopalarla saldırmasıyla olaylar başlamıştır. Kendini demokratik ve solcu ilan eden bu ne idüğü belirsiz grup sayıca fazla olmasına rağmen Atatürkçü öğrencilerin elinden polis sayesinde kurtuldular. Kızları arkada bırakıp kaçıyorlardı en son gördüğümde ben sonrasında dersime girdim.
cengiz 12 yıl önce
biz A blokta dersteyken bağrışlar üzerine camlardan baktık. faşizme karşı omuz omuza diye slogan atan bir grup başka bir gruba soda şişeleri ve taşlar fırlatıyordu. Sonrasında diğer grup(sanırım tgb) sopalarla saldırınca taş atan grup sayıca fazla olmasına rağmen kaçtı. Ben dersime giren çıkan bi adamım siyasetle alakam yok. düşünce olarak atatürkçüyüm ama icraatım yok. ama hergün sabahın köründe gelip akşama kadar tonozda oturup derse vs girmeyen, devamlı kürtçe ve bölücü afişler asan bu adamlardan bıktım. gördüğümüz kadarıyla da atatürkçü öğrencilere onlar saldırdı ama karşılık gelince hemen kaçtılar. öğleden sonraki olayda özellikle polis olmasa kaçarken arkada bıraktıkları arkadaşları çok ciddi yaralanabilirdi. sonuçta benim gibi dersine giren işinde gücünde olan öğrenciler zarar gördü,biber gazı yedi. herkes kendi derdini anlatsın kimse kimseye saldırmasın. zaten okulda böle çok kalabalık değil iki grupta, iki taraf da dışardan bi sürü adam getirmiş. özellikle bu kendine demokratik diyen solculuk adı altında kürtçülük yapan adamlara yönetimin bi ceza vermesi lazım. 2 ay önce dağıttıkları bildiriyi almak istemediğimi söylediğim için az kalsın dayak yiyecektim. isteyen siyaset yapsın isteyen okuluna gitsin ben mağdur olmayayım. sınav haftası böyle olaylar çıkmasın. okl idaresi bişey yapsın biz olayları A bloktan izledik yukardan herşey çok net görüldü. kürtçü grup slogan atmaya başladıktan sonra taş ve soda şişesi fırlattı, tgb de bunun üzerine sopalarla kürtçülere saldırdı. bunun üzerine kürtçü grubun büyük kısmı kaçtı, kaçamayanlarda polis onları tgb'lilerin elinden alana kadar dayak yedi.aynı sahne bir kere sabah bir kere öğlen olmak üzere 2 kere yaşandı. NORMAL ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ OLARAK OKULUMDA KAVGA FALAN İSTEMİYORUM BEN.
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?