banner15

Yılın Devlet adamı Erdoğan

2006 Türkiye Başarı Ödülleri'nin ''Yılın Devlet Adamı Ödülü'' Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a verildi.

Yılın Devlet adamı Erdoğan

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Avrupa Gazeteciler Cemiyeti (SEJ) ve True Dergisinin düzenlediği ''2006 Türkiye Başarı Ödülleri'' kapsamında, ''Yılın Yabancı Devlet Adamı'' ödülü Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski'ye, ''Yılın Devlet Adamı Ödülü'' de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a verildi.

Törende konuşan Kaczynski, Polonya ile Türkiye'yi birbirine yakınlaştıran birçok ağ bulunduğunu söyledi.

Polonya'da hükümet değişikliklerine rağmen Türkiye'ye karşı tutumlarında hiçbir değişiklik olmadığını vurgulayan Kaczynski, ''Ülkemiz, Türkiye'nin AB'ye girme çabalarını desteklemektedir. Polonya'da 1.5 sene önce önemli bir değişim oldu.

Hükümet değişti, ancak yeni hükümet olarak da Türkiye'ye karşı tutumumuzu pekiştirdik ve Türkiye'nin AB'ye girme çabalarını destekledik. Bundan birkaç sene sonra yerimizi alacak olan hükümetlerin de Türkiye ile ilgili duygu ve desteklerinde bir değişiklik olmayacaktır. Çünkü desteğimiz stratejik bir karardır'' şeklinde konuştu.Kaczynski, ''Ben, Türkiye'nin AB'ye girişi konusunda çok iyimserim'' dedi.

Başbakan Erdoğan Kaczynski'ye ''Yılın Yabancı Devlet Adamı'' ödülünü verdi. 2006 Türkiye Başarı Ödülleri de sahiplerini bulurken, ''Yılın Devlet Adamı Ödülü'' Başbakan Erdoğan'a, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut tarafından verildi. Törende daha sonra 2006 Türkiye Başarı ve Onur Ödüllerine layık görülenlere ödülleri, Başbakan Erdoğan tarafından takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48