banner39

'Yılmaz ve Demirel emir erliği yaptı'

'Başörtüsü görünce, kırmızı görmüş boğa gibi saldıranlar var' diyen Hasan Celal Güzel, Mesut Yılmaz ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel içinde ilginç benzetme yaptı.

Arşiv 30.03.2008, 22:41 31.03.2008, 11:28
'Yılmaz ve Demirel emir erliği yaptı'

Hasan Celal Güzel, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Eğitim-Bir-Sen tarafından düzenlenen ''Demokrasi ve Devlet Yönetimi'' konulu konferansta yaptığı konuşmada, AK Parti'ye açılan kapatma davasının ardından Türkiye'de adalet ve yargıya güvenin kaybolmaya başladığını savundu.

Söz konusu davanın iddianamesinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e dahi siyasi yasak getirilmek istenmesini, bir hukukçunun yapmaması gereken bir hata olarak gördüğünü ifade eden Güzel, şöyle devam etti:

''İddianame yüzde 95 oranında başörtüsüyle ilgili. Başörtüsü görünce kırmızı görmüş boğa gibi saldıranlar var. Halbuki Türkiye'nin bugünlerde birlik beraberliğe çok ihtiyacı var. Ben, ne zaman konferanslara başlasam, Türkiye'de demokrasi tehlikeye girmiştir. Ben, şimdi yine yollara düştüğüme göre, yine demokrasi tehlikededir.

Türkiye'de darbe çığırtkanlığı var. Ergenekon çetesi de darbenin zeminini hazırlayan oluşumun bir parçasıdır. Mesut Yılmaz ve Süleyman Demirel de darbeci generallerin emir erliğini yapmıştır.''

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?