banner39

YÖK, atamaları serbest bıraktı

YÖK Genel Kurulu, 8 saat süren toplanda öğretim üyeliğine atamaların serbest bırakmaı kararı aldı.

Arşiv 20.03.2008, 19:14 21.03.2008, 09:12
YÖK, atamaları serbest bıraktı

YÖK Genel Kurulu, öğretim üyeliğine atamaların serbest bırakılmasını kararlaştırdı. YÖK Genel Kurulunun, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Başkanlığında saat 10.30'da başlayan toplantısı saat 18.30'da sona erdi.

Toplantıdan sonra yapılan yazılı açıklamada, YÖK Genel Kurulu'nun 2008 yılındaki 4. toplantısının gerçekleştirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

''Danıştay tarafından iptal edilen öğretim üyeliğine yükseltilme ve atama kriterleriyle ilgili yönetmelik değişikliği yapılacağı için daha önce durdurulan atamalar, bu konuda yönetmelik değişikliği yerine yasal düzenleme yapılması zorunluluğu ortaya çıktığından ve bu sürecin uzun zaman alabileceği göz önüne alınarak serbest bırakılmıştır.

Ayrıca, Eğitim, Kadro ve Denklik komisyonlarından gelen raporlar görüşülüp, karara bağlanmış, Genel Kurulun Yürütme Kuruluna devredeceği işler belirlenmiştir.''

YÖK'ün bir sonraki toplantısının, 31 Mart 2008 tarihinde yapılacağı da duyuruldu.

Bu arada, 13 Mart 2008 tarihindeki YÖK Genel Kurulunda oluşturulan Yürütme Kuruluna seçilen Prof. Dr. Fikret Şenses ile Prof. Dr. Mustafa İlhan'ın, üyelikten istifalarını içeren dilekçeleri bugünkü toplantıda sundukları öğrenildi.

YÖK Genel Kurulunun sabahki oturumunda ise İzmir Sipahi Eğitim Sağlık ve Spor Vakfının üniversite, İstanbul Merkezli Türkiye Lojistik Araştırma ve Eğitim Vakfının yüksekokul kurmaya yönelik sunumlar yaptıkları bildirildi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?