banner39

YÖK Başkanı Özcan, oğlunun diplomasını verdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Bilkent Üniversitesi'nden mezun olan oğluna diplomaverdi.

Arşiv 15.06.2010, 23:27 15.06.2010, 23:27
YÖK Başkanı Özcan, oğlunun diplomasını verdi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Bilkent Üniversitesi'nde öğrenim gören oğlunun mezuniyet törenine katıldı.

YÖK Başkanı Özcan'ın Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünde okuyan ve ilk eşi Nesligül Cavcav'dan olan oğlu İzzet Kaan Özcan mezun oldu. Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenen mezuniyet törenine YÖK Başkanı Özcan ailesiyle birlikte geldi. Özcan'ın annesi, babası, şimdiki eşi aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Kıvılcım Özcan ve Özcan'ın ilk eşi Nesligül Cavcav da mezuniyet törenine katıldı.

Mezuniyet töreninde Bilkent Üniversitesi Rektörü ve YÖK'ün kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı için saygı duruşunda bulunuldu. YÖK Başkanı Özcan, İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünden mezun olan oğlu Kaan Özcan'a diplomasını kendisi verdi. Özcan sahneye ilk eşi Nesligül Cavcav'ın oğlu İlhan Cavcav ile birlikte çıktı. Oğluna diplomasını veren Özcan daha sonra oğlunu öperek tebrik etti. Mezun olan öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra keplerini havaya attı.

Özcan, mezuniyet töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunmak üzere kameraların karşısına geçtiği sırada bir grup öğrenci yanına geldi. Öğrencilerin kendisine soru soracağını zanneden Özcan bir süre onları dinledi. Bu sırada grupta bulunan öğrenciler pankart açtı. Parasız eğitim hakkı istediklerini belirten öğrenciler, parası olan öğrencilerin Bilkent Üniversitesi'nde okuyabildiklerini söyleyerek slogan attı. Açıklamada bulunmayan YÖK Başkanı Özcan daha sonra üniversitenin arka kapısından çıkarak ayrıldı.

YÖK Başkanı Özcan'ın Bilkent Üniversitesi'nden mezun olan oğlu İzzet Kaan Özcan da, mezun olduğu için çok mutlu olduğunu ancak üniversitesinden ayrılacağı için üzüldüğünü söyledi. Mezun olduktan sonra ilk olarak ne yapacağının sorulması üzerine Kaan Özcan, yarın askerlik için başvuru yapacağını ve Ağustos ayında askere gideceğini söyledi. Askerden geldikten sonra iş başvurusu için hangi sektörü düşündüğünün sorulması üzerine de Özcan, dışişlerini düşündüğünü söyledi.

YÖK Başkanı Özcan'a yapılan protesto için üzülüp üzülmediğinin sorulması üzerine de, "Üzülmedim böyle şeyler normal. Ben babama güveniyorum ve yaptıklarını her zaman doğru buluyorum" dedi.

Kaan Özcan'ın annesi Nesligül Cavcav ise, oğlu ile gurur duyduğunu söyledi. YÖK Başkanı Özcan'a yapılan protestonun sorulması üzerine ise Nesligül Cavcav, çok üzüldüğünü söyledi.
 
 
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?