banner39

YÖK katsayı için Danıştay'ı bekleyecek

YÖK, Danıştay'ın kararına itiraz etti, Prof. Özcan da, itirazın reddi halinde, ellerinde birçok alternatifin olduğunu duyurdu.

Arşiv 15.02.2010, 16:29 15.02.2010, 16:37
YÖK katsayı için Danıştay'ı bekleyecek

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

YÖK Başkanlığı, Danıştay'ın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı üzerine irtiraz dilekçesi sundu. Başkanlık, itiraz sonuçlanana kadar katsayı düzenlemesini gündeme almayacağını duyurdu. YÖK Başkanlığı katsayı görüşmesi ile ilgili basında yer alan haberler konusunda bir açıklama yaptı.

"Bazı basın yayın organlarında 18 Şubat 2010’da yapılacak olan Genel Kurul toplantısında Danıştay’ın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararının ve sonuçlarının görüşüleceğine dair haberler yer almaktadır.

17.12.2009 tarihli Yükseköğretim Kurulu kararının hukukiliği ve itirazının kabul edileceği inancıyla, itiraz sonuçlanıncaya kadar konu Yükseköğretim Kurulu gündemine alınmayacaktır. Kamuoyuna duyurulur" denildi.

YÖK BAŞKANI ÖZCAN: BİRDEN FAZLA FORMÜL VAR

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, sabah saatlerinde, Danıştay'a itiraz dilekçelerini bugün mesai bitimine kadar vereceklerini belirtmiş, itirazın reddedilmesi halinde ellerinde çok sayıda alternatifleri olduğunu duyurmuştu.

Yusuf Ziya Özcan, Atılım Üniversitesi'nde yaptırılmakta olan Mükemmelliyet Merkezi'nde incelemelerde bulunduğu sırada, basın mensuplarının 'Danıştay'ın, YÖK'ün itirazına reddetmesi halinde yeni uygulamanın ne olacağı' yönündeki sorusuna şu cevabı vermişti:

''Sık sık söylüyorum, çok alternatifimiz var. Öğrencilerimiz lütfen çalışmalarına devam etsinler. Onları şimdilik ilgilendiren bir şey yok. Bütün bu yapılan düzenlemeler, ikinci sınav sonrasına ait. Puanların nasıl hesaplanacağı ve yerleştirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili. Onun için lütfen çalışmalarına devam etsinler'' diye konuştu.

Yusuf Ziya Özcan, bir soru üzerine, sınav takviminde herhangi bir aksama olmayacağını da vurgulamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?