banner39

YÖK'e özgürlükçü danışman atandı

Başörtüsüne özgürlük kampanyasının mimarı Doç. Dr. Şaban Çalış, YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın danışmanlığına getirildi.

Arşiv 28.03.2008, 19:56 28.03.2008, 19:56
YÖK'e özgürlükçü danışman atandı


Üniversitelerde yaşanan yasak nedeniyle Türkiye genelinde "Başörtüsüne Özgürlük Bildirisi"nin kampanyası başlatan Doç. Dr. Şaban Çalış, YÖK'e atandı.

Üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılması için bazı akademisyenlerce hazırlanan 'Başörtüsüne Özgürlük Bildirisi'nin mimarı olan ve ilk imzayı atan Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Şaban Çalış, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'a danışman görevine getirildi. 

Başörtüsü yasağının kalkması ile ilgili yasa tasarının gündemde olduğu dönemlerde bazı akademisyenler tarafından, yasağın kalkması için 'Başörtüsüne Özgürlük Bildirisi' adı altında bildiri yayınlandı ve yasağın kalması istendi.

Bildirinin hazırlanmasına öncülük eden ve ilk imzayı atan Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Şaban Çalış, YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın danışmanlığına getirildi. Doç. Dr. Çalış, geçen yerel seçimlerde de AKP'den Konya belediye başkanlığına aday adayı olmuştu.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?