banner39

Yön vermek isteyenler başka kapıya gitsin'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, "AK Parti'ye Yön vermek isteyenler başka kapıya gitsin'' diye tepki gösterdi.

Arşiv 29.03.2008, 19:00 29.03.2008, 19:00
Yön vermek isteyenler başka kapıya gitsin'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, ''Bu partinin dışından, parti yöneticilerinin arasına nifak sokarak, birbirine kırdırarak menfaat temin etmek isteyenler veya bu partiye yön vermek isteyenler, başka kapıya gitsin'' dedi.

Fırat, partisinin Adana'nın merkez Yüreğir ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen 16'ncı Danışma Meclisi Toplantısı'ndaki konuşmasında, "AK Parti'nin en alt kademesinden en üst kademesine kadar ülkeye hizmet amacıyla çalıştığını" söyledi.

AK Parti'nin tek sahibinin millet olduğuna dikkati çeken Fırat, "Birileri bizi yanlış anlıyor veya yanlış anlamakta ısrar ediyorlar. Biz birilerini bu partinin dışına koyarak, birilerini bu partinin belirli kademelerine getirerek ikbal dağıtan bir anlayışın mensubu değiliz" diye konuştu.

Fırat, partinin kurucu üyesi ile partiye üye kişi arasında herhangi bir fark bulunmadığını belirterek, "Birilerinin bunu öğrenmesi lazım, birileri yanlış hesap yapıyor. Birileri bu partinin dışından partiyi yönetebileceklerini zannediyor. Bu partinin tek bir sahibi var, o da millet. Bu partinin dışından parti yöneticilerinin arasına nifak sokarak, birbirini kırdırarak menfaat temin etmek isteyenler veya bu partiye yön vermek isteyenler başka kapıya gitsin. AK Parti bütün kademeleri ile bir bütündür, bir elin parmakları gibi bir birine yakındır ve bir kalbin attığı ritm içerisinde aynı hedefe doğru gitmektedir" dedi.

"UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN"

AK Parti olarak Türk milletinin kurduğu Cumhuriyeti, Anayasa'da belirtilen özelliklerine göre yüceltmek için yola çıktıklarını anlatan Fırat, "Demokratik, laik, bir sosyal hukuk devletini yüceltebilmek, bunu lafta değil, özde hayata geçirebilmek için biz bu yola çıktık" dedi.

AK Parti olarak yola çıkarken, Cumhuriyet'in mutlak suretle demokrasiyle taçlandırılması gerektiği inancında olduklarını ifade eden Dengir Mir Mehmet Fırat, "Eğer demokrasiyle taçlandırılmış bir Cumhuriyet var ise bunun ayrılmaz bir parçasının da laiklik olduğunun biz çok iyi bilincindeydik" diye konuştu.

Fırat ayrıca, "Biz sosyal bir devletin mutlak suretle var olması gerektiğini, insanlar arasında adil bir paylaşımın mümkün olmadığını ama sosyal bir devletin tüm insanlarını insanca yaşama kalitesine ulaştırabilmenin temel görevlerinden birisi olduğu inancıyla yola çıktık. Ama bunun ötesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olabilmesinin tüm unsurlarını yerleştirmek için yola çıktık" dedi.

Partililerden, parti hakkındaki kapatma başvurusu nedeniyle umutsuzluğa kapılmamalarını isteyen Fırat, demokrasi mücadelelerinin sonuna kadar süreceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?