banner39

Yüksek yargı Hacıbektaş'ı ziyaret edecek!

Yüksek yargı mensupları, semah eşliğinde, Hacı Bektaş Türbesi'ni ziyaret edecek.

Arşiv 30.05.2008, 07:42 30.05.2008, 12:59
Yüksek yargı Hacıbektaş'ı ziyaret edecek!

Hacıbektaş, ağustos ayında yapılacak törenlerden önce yüksek yargı mensuplarını ağırlayacak. Yargıtay başkanı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu başkan vekili, Yüksek Seçim Kurulu başkanı ve üst düzey yargı mensupları, 3 günlük bir gezi için Nevşehir'e gidiyor.

Yargıçlar, burada semah gösterileri ile karşılanacak. Heyet, daha sonra Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ve Müzesi'ni ziyaret edecek. Alevilerin büyük ilgi gösterdiği Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma törenleri, her yıl ağustos ayında yapılıyor. Siyasilerin ilgi gösterdiği törenlere dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de katılmıştı.

Alınan bilgiye göre aralarında Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay daire başkanları, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Kadir Özbek, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın ve Yüksek Seçim Kurulu üyelerinin bulunduğu grup Kapadokya'yı gezecek. Ankara'dan bugün hareket edecek olan heyetin ilk durağı Hacıbektaş ilçesi olacak. Burada Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ve Müzesi ziyaret edilecek. Daha sonra Gülşehir ilçesi sınırlarındaki 'Açık Saray Harabeleri'ne gidilecek. Grup, aynı günün akşamı Ürgüp'te bir eğlence merkezinde yapılacak olan Türk gecesine katılacak.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?