Yüksek Yargıyı zor durumda bırakacak ses kaydı

İnternete düşen yeni bir ses kaydında, yüksek yargı mensupları olduğu iddia edilen iki kişi arasında geçe skandal bir konuşma yer aldı.

Yüksek Yargıyı zor durumda bırakacak ses kaydı

İnternete düşen yeni bir ses kaydı videosunda, bazı yüksek yargı üyelerinin halen sürmekte olan bir davayla ilgili aralarında, hukuku ayaklar altına alan dehşet verici planlar yaptığı iddia ediliyor.

Bu Yargıtay Üyeleri arasında geçen konuşmalarda, Ergenekon soruşturması kapsamında "terör örgütü üyeliği"nden tutuklanan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in tahliyesini sağlayacak kişinin Yargıtay Başkanı olacağı ifade ediliyor.

Dailymotion adlı video paylaşım web sitesinde çok ilginç iki ses kaydı videosu yayınlandı. Ses kayıtları videosundan iki kişinin halen süren bir dava üzerine konuştukları anlaşıldı. Videoda konuşmanın içeriğiyle ilgili bilgiler de yer alıyor. Videoda bu kişilerin Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan ile Yargıtay 10. Hukuk Dairesi Üyesi Fatih Arkan olduğu iddia edidi.

Bu ses kaydı videolarında yer alan ifadelere göre, Ergenekon soruşturması kapsamında "terör örgütü üyeliği"nden tutuklanan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in tahliyesinin nasıl sağlanacağının kritiğinin yapıldığı kayıtta Aktan olduğu ileri sürülen kişi, bunu sağlayacak kişinin Yargıtay Başkanı olacağını söylüyor.

Aktan ile Arkan arasında geçen konuşmaya göre, yargılamayı yapan Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nden dosyanın aslı inceleme bahanesiyle istenecek, sonra birleştirme kararı verilerek, bir daha geri gönderilmeyecek ve aralarında Cihaner'in de bulunduğu tüm tutuklu sanıklar tahliye edilecek, dava zamana yayılarak, iş oyalanacak.

Aktan'a ait olduğu iddia edilen ses, "Abdurrahman bir dava daha açabilir. Bir dava daha açılırsa seçimi etkileyecek. Ama seçim sonunda da yetkisi kalkıyor" diyor. Ayrıca şu ifadeleri sarf ediyor: "Abdurrahman Yalçınkaya beni de içeri alırlar diye korkuyor. Dedim, Yargıtay Başsavcısı içeri alınırsa bitti demektir. Bu makama gelmiş birisi korkar mı?" şeklinde bir konuşma da yapıyor.

Halen yayında yayında olan ses kaydında başka skandal ifadeler de yer alıyor.

Kaynak: habervaktim

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 03:06
banner53
YORUM EKLE

banner39