banner39

Yunan armatörün eşi fidyecilere seslendi

Pazartesi armatör kocası kaçırılan Katerina, televizyonlara çıkıp saldırganlardan kendisi ile irtibat kurmalarını istedi.

Arşiv 17.01.2009, 16:42 17.01.2009, 17:01
Yunan armatörün eşi fidyecilere seslendi

Altı gün önce silah zoru ile kaçırılan Yunanlı armatörün eşi, fidyecilere seslenerek fidyeyi vermeye hazır olduğunu fakat kendisini aramadıklarını söyledi.

Yunan feribot operatörü Superfast Ferries'in kurucusu 74 yaşındaki Pericles Panagopoulos pazartesi günü sahil şehri Kavouri'de gündüz saatlerinde otomobilinden şoförü ile birlikte kaçırıldı. Benzer şekilde hazirandan beri Yunanistan'da üç tanınmış kişi kaçırıldı.

Eylemden kısa bir süre sonra şoför, bir ağaca bağlanarak bırakıldı, fakat kendi imkanları ile kurtuldu.

Polis kaynakları, saldırganların 30 ila 40 milyon avro (53 milyon dolar) fidye istediklerini belirtti.

Panagopoulos'un eşi Katerina, Yunan devlet ve özel televizyon kanallarına çıkarak bugün, fidyenin ödenmesi için verilen 48 saatin geçmesinden sonra kocasının öldürülmüş olmasından korktuğunu ve saldırganlardan bu konuda hiç telefon almadığını bildirdi.

'KOCAMI BIRAKIN YERİNE BENİ ALIN'

MEGA TV'de konuşan Katerina, "Kocamı kaçıranlara benimle irtibat kurmaları çağrısında bulunuyorum. 24 saat önce isteklerini karşılamaya hazırdım. Ancak aramadılar. Verebileceğim daha fazla bir şey yok, karşılığında (kocasının) kendimi teklif ediyorum." dedi.

Katerina, istenen fidyenin detayları konusunda bilgi vermezken, polis fidyecilere seslenerek "sağlık durumunun iyi olmayan" 74 yaşındaki armatöre iyi davranmaları çağrısında bulundu.

Superfast Ferries daha çok Yunanistan ve İtalya arasında feribot seferleri düzenliyor. Polis, olayın fidye peşinde olan bir grubun gerçekleştirdiğini düşünüyor.

Haziranda alüminyum şirketi Alumil yönetim kurulu başkanı ve Selanik'teki Endüstri Fedarasyonu başkanı George Milonas kaçırılmış, fidyenin ödenmesi üzerine iki hafta sonra serbest bırakılmıştı. Polis, olayla ilgili olarak ağustosta Yunanistan'da en çok aranan kaçak Vassilis Palaiokostas'ı fidye parasını izleyerek yakaladı ve tutukladı.

Geçen ay, Yunanistan'ın en çok tanınan doktorlarından biri kaçırıldı fakat henüz bulunamadı. Polis doktorun kaçırılması ile armatörün olayı arasında bir bağ olup olmadığını araştırıyor.

Kaynak: Reuters

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?