Yunanistan dün gece de ayaktaydı

Atina'da üç kişinin öldüğü olayların ardından dün gece de Selanik gergindi

Yunanistan dün gece de ayaktaydı

 

Yunanistan'ın Selanik kentinde, sabaha karşı molotof kokteyleriyle saldırı düzenlendiği ve çok sayıda kundaklama olayı meydana geldiği bildirildi.

Kentin Ambelokipi semtinde, kimliği henüz belirlenemeyen şahıslardan oluşan bir grup, kendilerini ''iktidar karşıtı'' ve ''anarşist'' olarak tanımlayan grupların müdavimi olduğu bir kafeye molotof kokteyliyle saldırı düzenledi.

Sözkonusu işyerinin camlarını kıran grubun, yerel saatle 05.51'de düzenlediği saldırıda yaralanan olmadığı açıklandı.

Öte yandan, kentin değişik noktalarında saat 02.50 sularında 16 adet çöp konteyneri ateşe verildi. Çıkan ufak çaplı yangınların çevreye yayılması nedeniyle, park halinde bulunan 3 araç ile 2 dükkanda ciddi maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Polisin saldırılara ilişkin araştırmasının ise sürdüğü açıklandı.

Başkent Atina'da geçen hafta ''hükümetin kemer sıkma'' politikasını protesto amacıyla düzenlenen gösterilerde, ''iktidar karşıtı'' olarak adlandırılan ve maskeli şahıslardan oluşan bir grup, Marfin Bankası şubesine molotof kokteyliyle saldırı düzenlemişti.

Saldırıda biri 4 aylık hamile olmak üzere 2 kadın ve bir erkek çalışan yaşamlarını yitirmişlerdi.

Atina'da bu hafta içinde, ekonomik önlemlerin yanı sıra şiddet olaylarının da protesto edilmesinin amaçlandığı gösteriler düzenlenmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2010, 12:39
banner53
YORUM EKLE

banner39