Yunanistan, İsrail ile ortak tatbikat yapıyor

Yunanistan'ın İsrail ile ortak eğitim tatbikatı yaptığı bildirildi.

Yunanistan, İsrail ile ortak tatbikat yapıyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunan Hava Kuvvetleri ile İsrail Hava Kuvvetleri'nin ortak düzenledikleri ''Minoas 2010'' adını taşıyan tatbikatı, 3 Haziranda son bulacak.

Yunan basını, iki ülkenin askeri işbirliği çerçevesinde eğitim amacı taşıyan tatbikatın Ege, İyon Denizi ve ana karada icra edileceğini duyurdu.

Basın haberlerinde, Ankara ile Tel Aviv arasında Gazze Şeridi'ne düzenlenen saldırı nedeniyle yaşanan gerginlik ve Türkiye'nin topraklarında İsrail tatbikatlarının yapılmasını reddetmesinden sonra, Yunan-İsrail askeri işbirliğinin özellikle son yıllarda tatbikat düzeyinde yeniden canlandığı değerlendirmesinde bulunuldu.

İsrail uçaklarının 2008 yılında yapılan ''Noble Spartan'' tatbikatında olduğu gibi hücum yapmaları ve karasal hedeflere saldırmalarının öngörülmediği kaydedildi.

Haberlerde, ''söz konusu tatbikatın o dönemde dünya çapında birçok söylentiye neden olduğu ve Amerikan basınının tatbikatı, 'Karşı saldırı senaryosu' olarak yorumladığı'' belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2010, 19:11
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
semi
semi - 11 yıl Önce

inshaAllah muvaffak olamazlar.. gorundugu gibi seytan iyi calisiyor... israil, hortumlanmis paralari ile yunanistana istedigini yaptirir... iflas eden yunan da uyar buna... lakin Allah'in PLAN i bekliyor...

banner39