banner15

Yunanistan Saldırıyı Kınadı

Yunanistan, ABD'nin Atina Büyükelçiliği binasını hedef alan saldırıyı kınayarak, Yunan hükümetinin bu tür olayların tekrarlanmasına izin vermemeye kararlı olduğunu bildirdi.

Yunanistan Saldırıyı Kınadı
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, ABD'nin Atina Büyükelçiliği binasını hedef alan saldırıyı kınayarak, Yunan hükümetinin bu tür olayların tekrarlanmasına izin vermeme yönünde her türlü çabayı sarf etmeye kararlı olduğunu söyledi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, "Bu tür olaylar, geçmişte ülkemize hem siyasi, hem ekonomik, hem de sosyal açıdan pahalıya mal olmuştur. Yunan hükümeti, bu tür olayların tekrarlanmaması için her türlü çabayı gösterecektir" diye konuştu.

ABD-Yunanistan ilişkilerinde bu saldırı yüzünden sorun çıkmayacağını da kaydeden Bakoyanni, "ABD ile Yunanistan arasındaki ilişkiler mükemmeldir ve böyle olmaya devam edecektir" ifadesini kullandı.  Bakoyanni, ABD Büyükelçiliğine saldırı konusunda Yunanistan ile ABD yetkili makamları arasında işbirliği bulunduğunu da kaydetti.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da saat 06.00 sularında ABD Büyükelçiliği binasını hedef alan ve maddi zarara yol açan roketli bir saldırı düzenlenmişti
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35