banner39

Yunanistan'da ölenlerin sayısı 63'e yükseldi

Yunanistan'dakiçıkan 30'dan fazla yangında ölen sayısı 63'e yükseldiği belirtiliyor.

Arşiv 27.08.2007, 11:51 27.08.2007, 19:05
Yunanistan'da ölenlerin sayısı 63'e yükseldi


Yunanistan'da geçen cuma günü Mora Yarımadası'nda başlayan yangında ölen sayısı 63'e yükseldi. Öte yandan Mora'nın güney ve batısında bugün 30'dan fazla yangın çıktı.

Sağlık Bakanlığı yetkilisi Panios Efstathiou, AFP'ye yaptığı açıklamada, "Agnanta'da 2 ceset daha bulundu. Böylelikle, ölü sayısı 63'e yükseldi." dedi.

Mora'nın güney ve batısında bugün 30'dan fazla yangın çıktı. Dünkü yangınlar, olimpiyatların ilk kez düzenlendiği Olympia'da tehdit etmişti. Şiddetli rüzgarlar yangını tekrar alevlendirir korkusu ile yetkililer, itfaiye birimlerini bölgede hazır tutuyor.

Atina'nın yardım çağrısını da ülkeler cevap vermeye başladı. Fransa, dört, İspanya, iki ve İtalya bir adet Canadair tipi uçak gönderirken, Fransa'dan ayrıca 60 kişilik bir özel yangın söndürme ekibi Yunanistan'a ulaştı. Norveç, Slovenya, Sırbistan, Hollanda, Almanya, İsrail ve Kıbrıs Rum Kesimi de yardım gönderme hazırlığında.

YANGIN ÇIKARANLARI BULANA 1 MİLYON EURO

Hükümet, yangının bilerek çıkarıldığını düşünüyor. Atina, bu yangını çıkaranları bulanlara 1 Milyon Euro para ödülü vereceğini açıkladı. Hükümet, "Ödül 100 bin ila 1 Milyon Euro arasında. Ödülün değeri zarara göre değişecek." şeklinde bir yazılı açıklama yaptı.

AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?