banner39

Yunanistan'daki yangın hala sürüyor

Yunanistan'ın Mora yarımadası ile Eğriboz adasında çıkan yangınlar devam ediyor.

Arşiv 27.08.2007, 22:14 27.08.2007, 22:14
Yunanistan'daki yangın hala sürüyor

Yunanistan'ın Mora yarımadası ile Eğriboz (Evia) adasında çıkan ve şu ana kadar 63 kişinin yaşamını yitirmesine, onlarca kişinin yaralanmasına yol açan yangınların kontrol altına alınma çalışmalarının sürdürüldüğü, 7 kişinin ise kundakçılık yaptıkları şüphesiyle gözaltına alındıkları bildirildi.

Yunan basın-yayın organları, binlerce kişinin evsiz kaldığı yangınlarda, yüzlerce köyün büyük hasar gördüğünü, Mora yarımadasını boydan boya saran yangınların yanı sıra, Eğriboz (Evia) adasında çok sayıda alanda yangına karşı mücadele verildiğini duyurdu.

Bu arada, Yunanistan Hükümet Sözcüsü Teodoros Rusopulos yaptığı basın toplantısında, felaketin büyüklüğüne ve yangınların kontrol altına alınmalarında yaşanan güçlüklere değindi.

YUNANİSTAN'A DESTEK YAĞIYOR

Öte yandan, söndürme çalışmalarına, Fransa'nın 4, İspanya'nın 2 ve İtalya ve Türkiye'nin birer Canadair tipi yangın söndürme uçağı gönderdiği açıklandı.

Fransa'dan ayrıca 60 kişilik itfaiye ekibinin Yunanistan'a ulaştığı açıklanan haberlerde, Norveç, Slovenya, Sırbistan, Hollanda, Almanya, İsrail ve Kıbrıs Rum kesiminin de yardım göndermekte oldukları, ABD'nin de yardım önerisinde bulunduğu belirtildi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?