banner39

Yunanlıların yangınla mücadelesi: 41 ölü/foto

Yunanistan'da iki gündür çıkan ve bir türlü söndürülemeyen orman yangınlarında ölenlerin sayısı 41'e yükseldi.

Arşiv 25.08.2007, 15:24 25.08.2007, 15:25
Yunanlıların yangınla mücadelesi: 41 ölü/foto

Yunanistan'ın Mora yarımadasındaki Areopoli ve Zaharo bölgeleri ve yakınlarında dün çıkan orman yangınlarında ölü sayısı 41'e yükseldi.

Yunan basın-yayın organları, dağlık yangın alanından kaçmak isterken gerek araçlarında, gerekse evlerinde mahsur kalan çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini, bunlardan 30'unun cesedine ulaşıldığını duyurdu.

İtfaiyenin girmeyi başardığı köylerde gruplar halinde yaşamını yitirmiş insanlara rastlandığını, bunların büyük bölümünü çocuk ve kadınların oluşturduğunu kaydeden basın-yayın organları, onlarca kişinin kayıp olduğunu, bu çerçevede ölü sayısının yükselmesinden büyük endişe duyulduğunu belirtti.

Yangınların hava ve karadan söndürülmesi çalışmalarının devam ettiğini, ancak yangınların hâlâ kontrol altına alınamadığını duyuran televizyonlar, yaralanan onlarca kişinin hastanelere kaldırıldığını da kaydetti.

KAÇANLARIN BİNDİĞİ ARAÇ, DAĞDA İTFAİYE İLE ÇARPIŞTI: 10 ÖLÜ

Yunan basın-yayın organları, geneli dağlık olan yangın alanından kaçmaya çalışan bir aracın itfaiye aracıyla çarpıştığını ve devrilen araçtaki 10 kişinin olay yerinden uzaklaşamayarak yaşamını yitirdiğinin belirlendiğini duyurdu.

Basın-yayın organları, onlarca kişinin halen kayıp olduğunu, bu çerçevede ölü sayısının daha da yükselmesinden endişe duyulduğunu kaydettiler.

Yangınların söndürülmesi çalışmalarının devam ettiğini, ancak bölgede etkili olan şiddetli rüzgarlar nedeniyle yangının büyük bölümünün henüz kontrol altına alınamadığını duyuran televizyonlar, yangınların yer yer 40 km'ye ulaşan cephelere yayıldığını ve sabotaj ihtimali üzerinde durulduğunu belirtti.

Televizyonlar, yaralanan onlarca kişinin hastanelere kaldırıldığını da kaydettiler.

Televizyonlar, Yunanistan genelinde son 48 saat içinde, çoğunluğu Mora yarımadasında olmak üzere 170 orman ve çalı yangını çıktığını da belirtti.

KORKUNÇ YANGINDAN KARELER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?