Yurt genelinde sıcaklıklar artıyor-HARİTALI

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağını bildirdi.

Yurt genelinde sıcaklıklar artıyor-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile güneybatısında yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı, zamanla güney kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Genellikle az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı olmak üzere Aydın, Muğla ve Denizli çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla iç ve batı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı olmak üzere Göller Yöresi (Isparta, Burdur) ve Antalya çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Bölge geneli az bulutlu, zamanla parçalı güneybatısı çok bulutlu, gece saatlerinde Konya'nın batı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Genellikle parçalı ve az bulutlu, zamanla Doğu Karadeniz'in iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 09:49
banner53
YORUM EKLE

banner39