Yurt genelinde sıcaklıklar daha da artacak

Türkiye'nin iç ve doğu bölgelerinde sıcaklık artacak, Ege kıyılarında azalacak.

Yurt genelinde sıcaklıklar daha da artacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, sabah ve öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz bölgesi ile Samsun, Tokat, Erzurum ve Erzincan çevreleri kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, Ege kıyılarında 2 ila 4 derece azalacak, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat), İç Ege ile İç Anadolu'da kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.
 

UYARILAR

Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden (lodos) Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat), İç Ege ile İç Anadolu'da kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.Güney Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre bazı illerde hava şöyle olacak: İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve kısas süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esecek. (26) ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden (lodos) kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. (32) İZMİR: Parçalı bulutlu geçecek.Rüzgar; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek. (25) ADANA: Parçalı ve çok bulutlu. (31) ANTALYA: Parçalı bulutlu. (30) SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (28) ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (23) DİYARBAKIR: Az bulutlu. (33)


BÖLGELERDE HAVA

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre bölgelerde hava şöyle olacak:

MARMARA:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

EGE:Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek. AKDENİZ:Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden (lodos) kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

BATI KARADENİZ:Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz bölgesi ile Samsun, Tokat ve Ordu çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU:Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra Erzurum ve Erzincan çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
:Az bulutlu geçecek.

Kaynak: Ajanslar
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2010, 12:43
banner53
YORUM EKLE

banner39