banner15

Yusuf el Kardavi'den Boykot Çağrısı

Avrupa gazetelerinde peygamberimize hakaret içerikli karikatürler yayınlanması nedeniyle başlayan gösteriler artarak devam ederken İslam alimi Yusuf Kardavi karikatürleri yayınlayan ülke mallarını boykot etmeye çağırdı

Yusuf el Kardavi'den Boykot Çağrısı

Danimarka hükümetinin, karikatür krizinde özür dilemeye yanaşmaması nedeniyle İslam dünyasındaki tansiyon giderek tırmanıyor. Suriye ve Lübnan'daki Danimarka büyükelçiliklerinin yakılmasının ardından, diğer İslam ülkelerinde de Danimarka elçiliklerındaki güvenlik önlemleri artırıldı. Danimarka hükümeti vatandaşlarından dikkatli olmalarını istedi.

Danimarka'nın özür dilememesi nedeniyle ünlü İslam alimi Yusuf Kardavi, bütün Müslümanlardan öfkelerini bu ülkeye karşı göstermelerin istedi. Bütün müslümanları karikatürlerin yayınlandığı ülke mallarını boykot etmeye çağıran Kardavi, bu öfkenin sınırlı olmasını isterken, Suriye ve Lübnan'daki büyükelçilik binalarının yakılmasını da kınadı.

Bu arada Lübnan'da gençlerin Danimarka elçiliğini yakmasından dolayı ağır eleştiriler alan hükümet ilk firesini verdi. Lübnan Gençlik ve Spor Bakanı Hasan Seba görevinden istifa etti.     

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48