banner39

Yüzbinler Papa 'Gelmesin'

Papa'nın Türkiye'ye gelmesini istemeyen yüzbinlerce kişi Çağlayan Meydanı'nı inletti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Yüzbinler Papa 'Gelmesin'

SP'nin organize ettiği ve 60 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği 'Papa'ya Hayır' mitingine yüz binler katıldı. Mitingde ‘Papa İslam’a saygılı ol’, ‘Papa özür dilesin’, 'Mücahid Erbakan', 'Papa Gelmesin' sloganları atıldı. Miting çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu tarafından izledi, bazı televizyonlar da canlı olarak yayımladı.

SP lideri Recai Kutan'ın ardından Necmettin Erbakan uydu konferansı ile katılımcılara seslendi. Kutan'ın konuşmasından başlıklar: Siyonist saldırganları tel'in için bu meydanı tıklım tıklım doldurdunuz. Papa'nın Peygamber'e saldıran sözleri için yine bu meydandaydınız.

Papa, 28 Kasım günü Türkiye'ye geliyor. O papa Türkiye'ye gelmeden önce şu edep dışı konuşmayı yapmıştı. Papa, "Muhammed'in yeni diye getirdiği nedir, sadece onu gösterin, orada sadece şer ve insanlık dışı şeyler bulursunuz, tıpkı İslam'ı kılıçla yaplak" gibi diyerek edep dışı bir konuşma yapmıştı. Bu sözlerin ardından Papa, "Hristiyanlıkla, Tanrı arasında arasında bir bağ var, İslam'la Tanrı arasında akıl yok" diyerek edepsiz beyanlarda bulundu.

Turkish demonstrators display anti-pope banners and wave flags of the Felicity Party during a protest in Istanbul, Turkey, Sunday, Nov.

Ey Türkiye'yi yönetenler bu kalabalığın sesine kulak verin, millet istemiyor Papa'yı.

Müslümanların Papa'ya tepki göstermesi en demokratik hakkıdır. Bu tepki her müminin önemli bir gereğidir. Müslümanlar inançları gereği tepkilerini ölçülü olarak yaparlar. Bugüne kadar bizim yaptığımız mitinglerde herhangi bir yasadışı eylem olmadı. Biz sukunetle tepkimizi veriyoruz. İşte milli görüş bu....Papa'nın çirkin sözleri şeytani bir planın başlangıcıdır. Komunizm yıkıldığında yeni bir düşman aradılar. Bunun adını da İslam koydular. Biri çıkıp Haçlı seferi çağrıları yaparken, bazı hainler Mekke'yi bombalamayı teklif ediyordu. Biri de çıkıp, Türkiye yöneticileriyle dostluk kuran Berlusconi ise Müslümanların kültürünü aşağılıyordu. Dikkat ederseniz hepsi aynı cephede. Bu tasadüf değil. Bu hazırlanmış olan planın değişik adımlarıdır.

Supporters of the pro-Islamic Felicity Party wave Turkish and party flags during an anti-pope rally in Istanbul, Turkey, Sunday, Nov.

Batı medeniyeti özellikle Müslümanlarla bir türlü öğrenemiyorlar. Papa'nın yapmış olduğu açıklama, hata yapmaz kabul edilen Papa, o açıklamaları yaptı. Bu açıklamalar bizim yöneticilerimizin hatalarını görmeleri için bir fırsattır. Yöneticilerimiz bundan sonra ayılabilirlerse herhalde Türkiye'ye en hayırlı hizmeti yapmış olacaktır. Bunlar ibret verici gelişmelerdir.

Photo

Bu ibret verici gelişmeler bizim için artık AB sevdasından vazgeçme vaktinin geldiğini göstermektedir.

Ey Papa, Hz. Muhammed'e terörist diyecek kadar cahil olduğun için, o mubarek elçinin ümmeti olmanın gereği olarak, seni istemiyoruz, evet seni istemiyoruz.

Şerefli bir milletin çocukları olarak önce Müslümanlardan özür dile. Haçlı seferleri adı altında asırlarca kan dökmekten zevk aldınız. Bu anlayışın temsilcisi olarak sen Hz. Muhemmed'i aşağıladın. Biz buna hayır demek için buradayız, seni bu yüzden Türkiye'de görmek istemiyoruz.

Bizans hayallerini gerçekleştirmek isteyenleri desteklediğin için, Türkiye'yi bölmek isteyenleri desteklediğin için, misyonerlik faaliyetleri için seni burada istemiyoruz.

Turkish boys, wearing headbands that reads:

Ayasofya Camii'ni kiliseye çevirmeyi istediğin için seni Türkiye'de görmek istemiyoruz.

Bu kin temsilcisinin Ayasofya'da ibadet etmek istemesi, bu millete hakarettir ve Sultan Fatih'in kemiklerini sızlatmaktır.

Mitingten notlar:

Çağlayan Meydanı'ın mitinge katılanlarla tamamen doldu.

Kutan sık sık katılımcılara "Papa Türkiye'ye gelsin mi" diye sordu. Kalabalır ise "Hayır" diyerek slogan attı.

Kutan konuşmasını kalabalığa dua ettirerek bitirdi.

Katılımcılar genellikle Türkçe ve İngilizce 'Papa Türkiye'ye gelme' yazılı pankartlar taşıdı.

Mitinge 250 ülkeden 249 sivil toplum kuruluşu destek verdi.

ERBAKAN ANONSU

Eski başbakanlardan ve Saadet Partisi'nin eski genel başkanı Erbakan anons edildiğinde coşku daha da arttı. Yüzbinler dakikalarca Erbakan'a sevgi gösterisinde bulundular... Kısa bir konuşma yapan Erbakan, Papa'yı yerden yere vurdu.

''Papa'nın İslam'a karşı olduğu gibi Peygambere, edebe, akla ve ilme aykırı sözler ettiğini'' ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

''Papa, ziyaret edeceği bir ülkeye gelmeden önce yanlış ve çirkin sözler söyleme saygısızlığını yaptığı için 'gelme' diyoruz. Türk halkını hiçe sayarak Patriği ziyaret etmeye ve onun ekümenikliğini perçinleyerek Bizansı hortlatmaya geliyor. Büyük Orta Doğu Projesi'nin mimarlarının dini temsilcisi olarak buraya geliyor. Gelmesinin bir diğer nedeni de Ayasofya'yı ziyaret ederek caminin Hristiyanlık ile ilişkisini tesis etmek için geliyor. AK Parti yöneticilerini takdis etmek için geliyor. Gidin aklınızı başınıza alın Papa'nın gelmesini önleyin.''

Mitingi, aralarında AP, BBC, Reuters, AFP, CBS ve RAI'den basın mensuplarının da bulunduğu toplam 235 gazeteci izledi.

Organizasyon komitesinin çağrısı üzerine, cep telefonlarından, oluşturulan mesaj merkezine ''Papa gelmesin'' diye mesaj geçilen mitingde, ABD ve İsrail bayrakları da yakıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting olaysız sona erdi.

Mitinge katılanları yemin ettiren Erbakan büyük bir coşkuyla tezahurat edildi. Miting olaysız dağıldı.

Video Görüntüsü için tıklayınErbakan'ın mitingteki yemini

Saadet Partisi'nin Çağlayan Meydanı'ndaki mitinginde video konferansla katılımcılara hitap eden Necmettin Erbakan, ilerleyen yaşına rağmen hitabetinden birşey kaybetmediğini gösterdi. Uzun bir aradan sonra ilk kez partililere seslenen Erbakan, video konferansla hitap etmesine rağmen, her zamanki gibi yemin ettirmeyi ihmal etmedi.

İşte Erbakan'ın ettirdiği yemin:

 

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?