banner15

'Zaman kaybına tahammül yok'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Durağanlığa, tereddüte, zaman kaybına artık hiç tahammülümüz yoktur'' dedi.

'Zaman kaybına tahammül yok'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokrasiyi, hukuku, güveni, istikrarı, toplumsal huzuru, bütün tartışma temalarının üzerinde tutulması gerektiğini ifade ederek, ''Zira durağanlığa, tereddüte, zaman kaybına artık artık hiç tahammülümüz yoktur'' dedi.

Erdoğan, Bilkent Otel'de düzenlenen Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) 25. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 4 yılda Türk ekonomisinin katettiği mesafeyi görmek isteyenlerin de olduğunu savunarak, ''Milletin sevincini, milletle paylaşmayanlar da olmuştur'' dedi.

Son 4 yılda elde edilen başarının milletin ortak başarısı olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"İşte bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemize istikrar ve güven getirilmiştir.

Şunun altını özellikle çizerek söylüyorum; Demokrasiyi, hukuku, güveni, istikrarı, toplumsal huzuru, bütün tartışma temalarını üzerinde tutmalıyız. Zira durağanlığa, tereddüte, zaman kaybına artık artık hiç tahammülümüz yoktur. Her zaman söylüyoruz, biz henüz işin başındayız. Yaptıklarımız sadece başlangıç olarak kabul edilmelidir. Bu ülkenin zamanı 10 yıllar boyunca hep boşa gitti ve ne yazık ki hep sil baştan yapıldı. Şimdi biz canla başla çalışarak bu kaybı telafi etmenin peşindeyiz. Önümüzdeki dönemde hızımızdan hiçbir şey eksilmeyecek.''

Başbakan Erdoğan, borsanın, bazı sıkıntıların ardından yeniden artış eğilimine girdiğine dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

''Tekrar toparlanmaya başlandı ve dün akşam itibariyle tekrar 42 bine kadar çıkıldı. İnanıyorum ki 48 bini aşacak bu ülke. Daha iyi noktaya gelecek. Çünkü Türkiye'de bazı sanal sıkıntıların veyahutta sanal atmosferlerin oluşturduğu ortamların piyasada ne gibi bazı sıkıntılar meydana getirdiğini hissetmeyen, anlamayan ve anlamak istemeyenler var. Bu sıkıntılar, bunlardan kaynaklanıyor.

Tabii ki bu arada dünyada da buna benzer sıkıntılar oluyor, bunlar yaşanıyor. Bunların doğurduğu neticeler var. Bu neticeler görüldü ki kısa zamanda oluyor. O da bir dalga gibi hamdolsun ülkemizde gelip geçiyor. Niye? Zemin sağlam. Ve bu kararlılığımızdan asla vazgeçmemiz mümkün değil. Yola böyle devam ediyoruz.

Seçim veya başka gelişmelerde taviz vermemiz, gevşememiz asla mümkün olmayacaktır.

Türkiye'de demokrasinin işleyişi artık istikrarsızlığa değil, istikrara, güvene, büyümeye ve kalkınmaya hizmet edecektir. Çünkü burada eşsiz bir rüzgar yakaladık, tarihi bir atmosfer yakaladık. Biz geçmişe takılmadığımız gibi kendi başarılarımıza da takılıp kalmıyoruz.''

Bu süreç içerisinde, kendilerine daha farklı ve daha büyük hedefler belirlediklerini belirten Başbakan Erdoğan, ''Sadece rakamların büyümesiyle toplumun geliştiği'' iddiasında olmadıklarını ifade etti.

Rakamların, toplumun huzuru ve refahıyla birlikte büyümesini hedeflediklerini vurgulayan Erdoğan, kendisine göre, toplumsal sorumluluk alan herkesin öncelikle toplumun ihtiyaçlarına odaklanmak zorunda olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48