banner39

Zehirlenen 71 çocuk tedavi altında

Van'da meydana gelen zehirlenme olayında mağdur 71 kişinin Van ve Muradiye'deki hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

Arşiv 24.04.2007, 07:46 24.04.2007, 07:46
Zehirlenen 71 çocuk tedavi altında

Van Valisi Özdemir Çakacak, Çaldıran ilçesine bağlı Çubuklu köyünden 71 kişinin Van ve Muradiye'deki hastanelerde tedavi altına alındığını belirterek, “Ölen çocuktan alınan örnekler Malatya'ya gönderildi” dedi.

Van Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi altına alınan hastalarla ilgili doktorlardan bilgi alan ve hastaları ziyaret eden Vali Çakacak, hastane çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

Çakacak, 22 Nisan'da Çaldıran ilçesine bağlı Çubuklu köyünden hastaneye getirildiği sırada yaşamını yitiren Heybetullah Koçeroğlu'nun, savcılık kararı alınmadan defnedildiğini vurgulayarak, kararın alınmasının ardından cesedin çıkartılarak otopsisinin yapıldığını ifade etti.

Koçeroğlu'nun cesedinin otopsi için çıkartılmasıyla köylülerde tedirginlik oluştuğunu anlatan Vali Çakacak, şöyle konuştu:
“Köylüler, (acaba bir salgın hastalık olabilir mi) endişesiyle doktora geliyorlar. İlk etapta 2 hasta başvurdu. Hastalık haberini alınca köye bir sağlık ekibi gönderdik. Gerekli kontrollerin yapılması ve olayın da tam olarak anlaşılması için hastaları Van'a getirdik. Sağlık Müdürlüğünden ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinden hocalarımız burada. Gerekli muayene ve tahlillerini yaptılar.”

Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 61, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?