banner39

Zekeriya Beyaz: Hepimiz Ergenekoncuyuz

Perinçek ve arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen Beyaz'dan ilginç açıklama geldi

Arşiv 20.05.2008, 15:29 20.05.2008, 17:28
Zekeriya Beyaz: Hepimiz Ergenekoncuyuz


Hakkında açılan bir dava için Tekirdağ'a gelen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Zekeriya Beyaz, cezaevindeki Doğu Perinçek ve arkadaşlarını ziyaret etmek istedi. Savcılık tarafından ziyaret izni verilmeyen Beyaz, "Hepimiz Ergenekoncuyuz" dedi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Zekeriya Beyaz, Tekirdağ'da hakkında açılan ve tazminata mahkum edildiği dava için Tekirdağ 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne geldi. Bediha Bülent Çorak isimli kadının kendisine uzaydan vahiy geldiğini, birçok Kur'an ayetinin dejenere olduğunu, kendisinin Mevlana'nın enkarnesi olduğunu, Atatürk'ün başka varlığın enkarnasyonu olduğunu söylediğini ifade eden Beyaz, bir programda Çorak'a cevap verdiğini aktardı.

Çorak'ı eleştirdiğini aktaran Beyaz, kendisine Kadıköy'de dava açıldığını ve beraat ettiğini belirtti. Çorak'ın müritlerinin birçok yerde dava açtığını ifade eden Beyaz, Tekirdağ'da 5 kişilik bir dava açıldığını ve kendisinin 15 bin YTL tazminata mahkum edildiğini söyledi.

Bu dava için Tekirdağ'a geldiğini ifade eden Beyaz, gelmişken Tekirdağ Yüksek Güvenlik F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i ziyaret etmek istediğini kaydetti. Perinçek ile görüşmek isteyen Beyaz, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Servet Bora ile Tekirdağ Adliyesi'ne geldi. Cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı ile görüşen Beyaz'ın Perinçek ile görüşme istediği yakın akrabası ve avukatı olmadığı için reddedildi.

Adliye çıkışında basın mensuplarını sorularını cevaplayan Beyaz, Tekirdağ'a gelmişken Doğu Perinçek ve arkadaşları ile görüşmek istediğini kaydetti. Savcının ziyaret isteklerinin mümkün olmadığını söylediğini belirten Beyaz, savcıya Perineçek'e iletmesi için selam verip çıktıklarını belirtti. Daha sonra Tekirdağ'a geleceğini belirten Beyaz, Perinçek'i ziyaret etmeyeceğini söyledi.

Bir gazetecinin Beyaz, Perinçek'i ziyaret etmesinin sansasyonlara sebep olabileceğini sorması üzerine, 'Önemi yok. Biz insani yönden ziyaret ederiz. Hepimiz Ergenekoncuyuz. Ergenekon Türk tarihinde Türklerin dardan çıkması demek. Her Türk Ergenekoncu doğar.' dedi.

Savcının görüşmeye izin vermeğini ifade eden İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Servet Bora, 'Sayın savcıyı sıkıştırmak istemedim. Mevzuatın müsait olmadığını söyledi.' dedi.

Adliye çıkışında Tekirdağlılar, Beyaz ile fotoğraf çektirmek istedi. Vatandaşlarla sohbet eden Beyaz, İstanbul'a hareket etti.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (1)
vakit 13 yıl önce
Gözlerinden belli zaten niye olmasın ki Zaten onların uğağı gibi çalışıyor.
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?