banner39

Zemzem Kule kapış kapış

Mekke'de Kâbe manzaralı 4 bin 668 lüks dairenin 1240 adedi Türklere ayrıldı. 700'ü şimdiden satıldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Zemzem Kule kapış kapış
Müslümanların en kutsal mekânı Mekke'de Kâbe'nin karşısına inşa edilen ultralüks Zemzem Towers'taki devremülklerden dönem satın alan Türklerin sayısı 700'e ulaştı. 24 yıl boyunca yılda bir hafta kullanılmak üzere satın alınan devremülklerin kira bedeli 7 bin dolar olarak açıklandı.

Kimler satın aldı?
Daireleri pazarlayan şirketin yetkilisi "Türkler daha ziyade stüdyo tipine ilgi gösteriyor" diye konuştu. Devremülk alanlar arasında İçkale Oteli'nin sahibi Nadire İçkale, Albayrak Grubu Başkanı Ahmet Albayrak, işadamları Yusuf Katırcı, Yusuf Duran, Salih Aydın ve Faysal Tunç da var.

Karşısında Kâbe
Zemzem Towers'tan bakıldığında Kâbe böyle görünüyor. Helikopter pisti, 4 katlı alışveriş merkezi, 76 restoranı var.


700 Türk Zemzem Towers'tan yer aldı

Kâbe manzaralı lüks konutlardan bin 240 adeti Türkler için ayrıldı. 24 yıllığına kiralanan devremülklerden şimdiye kadar 700 Türk satın aldı. Bir hafta kalınan dairelerin fiyatı 7 bin $.

Müslümanların en kutsal mekânı sayılan ve her yıl milyonlarca kişinin hac görevini yerine getirmek için gittiği Mekke'de, Kâbe'nin tam karşısına inşa edilen ultra lüks Zemzem Towers'ın inşaatı bitti. Zemzem Towers'daki devremülklerin Türkiye'deki pazarlama ve satışını üstlenen Turco Tur şirketinin sahibi Fevzi Tan, henüz inşaat halindeyken başlatılan satışların inşaatın tamamlanmasının ardından hızlandığını açıkladı.

Kral dairesi
Toplam 4 bin 668 devremülk bulunan Zemzem Towers'ta bin 240 devremülkün Türk müşterilere pazarlanmak üzere ayrıldığını kaydeden Tan, 24 yıllığına yılda bir hafta kullanılmaküzere satın alınan devremülklerin kira bedelini yıllık 7 bin dolar olarak açıkladı. Bugüne kadar 700 Türk bu dairelerden satın aldı. Türklerin en çok stüdyo dairelere ilgi gösterdiklerini belirten Tan, "Bazı büyük ailelerse emirlik dairesi ve kral dairesi istedi" dedi. Tan, "Satışlarımız hızla artı. Satış yaptığımız kesimde sanat ve iş dünyasından, politikacılardan ve tarikat üyelerinden birçok tanınmış kişi var. Aldıkları daireleri başkalarının adına alıyorlar. Bazıları ise isimlerinin ifşa edilmesini istemezken, bazıları da açıklanmasında sakınca görmüyor" dedi.

İşte alan isimler

İsminin açıklanmasında sakınca görmeyenler arasında Nadire İçkale, Anadolu Otobüsleri'nin sahibi Özlem Erdoğmuş, tekstilci Necla Yaman, Yenişafak Gazetesi'nin sahibi Ahmet Albayrak, işadamı Yusuf Katırcı, Duran Tekstil'in sahibi Yusuf Duran, armatör İhsan Kalkavan'ın kardeşi Recep Kalkavan, Aydın Plastik'in sahibi Salih Aydın, elektronikçi Faysal Tunç, F.Bahçe Birleşik Grup Vakfı Başkanı ve F.Bahçe kongre kulislerinin etkili ismi Aziz Yılmaz'ın kardeşi Fethi Yılmaz bulunuyor. Zemzem kuyuları arasında sadece 120 metre mesafe bulunan kuleler bu nedenle Zemzem Towers olarak adlandırılıyor.

 

 

Kaynak: Sabah Gazetesi

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?