banner39

Zeyno Baran ve Matt Bryza evlendi

Türkiye için yapılan felaket senaryolarının senaristlerinden Zeyno Baran dün akşam İstanbul'da evlendi.

Arşiv 24.08.2007, 08:11 24.08.2007, 08:11
Zeyno Baran ve Matt Bryza evlendi

Baran ile Bryza, Boğaz'da evlendi

Hudson Enstitüsü Avrasya Politikaları Uzmanı Zeyno Baran ile ABD Dışişleri Bakanlığının Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu üst düzey yetkilisi Matt Bryza'nın düğünü, Kuruçeşme Su Ada'da yapıldı.

Düğüne, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Sharon Anderholm Wiener, Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, gazeteciler Derya Sazak, Meral Tamer, Güneri Civaoğlu ve Sedat Ergin'in de aralarında bulunduğu 270 davetli katıldı.

Zeyno Baran'ın nikah şahitliğini, anneannesi Fatma Aliye Agar ile arkadaşları Serra Kretschmer ve Hakan Ferhatoğlu yaptı, Matt Bryza'nın nikah şahitleri ise okul arkadaşları Mike Polacek ve Mike Bordon ile diplomat arkadaşı Elmar Mammadyarov oldu.

Matt Bryza'nın babası Cenneth Bryza ile annesi Carroll Bryza, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cenneth Bryza, bugünün hayatındaki en mutlu günlerden biri olduğunu söyledi.

Bir soru üzerine, ''Gelinimizin Türk olması mükemmel. Bence mükemmel bir uyum'' diyen Cenneth Bryza, esprili bir şekilde ''Burçları da uyuyor. İkisi de kova burcu'' diye konuştu.

Cenneth Bryza, bunun Türkiye'ye 3. gelişleri olduğunu kaydetti.

Carroll Bryza ise bir soru üzerine, ''Zeyno mükemmel biri. Akıllı, zeki, çekici'' dedi.

Matt Bryza ve Zeyno Baran'ın, Bakü-Tiflis-Ceyhan projesi üzerinde, boğazdan daha az petrol geçmesi için çalışırken tanıştıkları, ikisi de boğazı çok sevdiği için düğünlerini iki kıta arasında boğaza hakim Su Ada'da yapmayı tercih ettikleri belirtildi.

Matt Bryza'nın, damatlık ve gelinliğin Türk malı olmasını özellikle istediği ve Amerika'da Türk tekstilinin yayılmasına katkıda bulunduğu kaydedildi.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında sorunların giderilmesi ve kalıcı barışın sağlanması amacıyla yoğun çaba sarf eden Matt Bryza'nın, düğününe Azerbaycan ve Ermenistan üst düzey devlet yetkililerini de davet ettiği, düğüne katılamayan Ermenistan Cumhurbaşkanı ve diğer bakanların mesaj gönderdiği bildirildi.

Bu arada, düğün sırasında rahatsızlandığı öğrenilen Matt Bryza'nın annesi Carroll Bryza, geceden erken ayrıldı.

BAKAN GÜLER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, düğünden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, düğünde Türk geleneklerinin ağır bastığını ifade ederek, ''Artık Matt Bryza damadımız oldu. Aile sistemi açısından da düğün bizim töremize uygundu. Saygı, tolerans açısından gayet güzel bir düğün oldu'' dedi.

Güler, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı projesinin, Bryza ve Baran'ın tanışmasına vesile olduğunu belirterek, ''Bizim de bu projeyi bitirmemize kendilerinin katkıları oldu'' şeklinde konuştu.

Bakan Güler, düğünde Matt Bryza ile enerji projeleri hakkında da konuştuklarını söyledi.


 

Yorumlar (4)
atak 15 yıl önce
evet evet zeyno akıllı zeki bir bayan ama farkında değil arkadaş 70 milyonun önünde yalan söyleyebiliyor. Hudsonda böyle bir konuşmanın geçmediğini nasılda savunmuştu. Matt Bryza nın bu konuyu göz ardı edişi sizce normalmi yoksa karekteristik özelliklere değilde ideolojik idealleremi önem veriyor aklım karıştı doğrusu :))
Ahmed 15 yıl önce
Bi Amerikalı damadımız eksikti oda oldu.Artık Zeyno hanım yükselişe geçer ABD makamlarında. Karşılığınıda vatanını satarak öder.
hacı kemal 15 yıl önce
memleket aleyhine felaket senaryoları ürettiği tescil edilen, coğrafyamızda ümmet aleyhine faaliyetleri malum olan birinin düğününe bu üst düzey katılım şahsen beni hem korkuttu hem de üzdü..
ebu abdusselam 15 yıl önce
vakarlı ve terbiyeli olun da böyle yarı çıplak abd casuslarını sayfanızda müslümanlara tanıtmayın, entellik adına dinin değerlerini satmayın,
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?